Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku serdecznie zaprasza na spotkanie z Grzegorzem Miecugowem - 15.04.2011, godz. 18:00.

Grzegorz Miecugow
Karierę dziennikarską rozpoczynał w Programie III Polskiego Radia. Później pracował jako wydawca i prezenter Wiadomości w TVP1 oraz twórca i prezenter Faktów TVN. Obecnie jest szefem zespołu wydawców w TVN 24. W stacji prowadzi m.in. "Gościa porannego" oraz nadawany okazyjnie "Inny punkt widzenia". Wraz z Tomaszem Sianeckim jest współgospodarzem "Szkła kontaktowego" - magazynu satyryczno-publicystyczny, emitowanego na antenie telewizji TVN24 od stycznia 2005 roku. Obaj twierdzą, że sukces swojego programu, w pewnej części, zawdzięczają politykom. Z wiele znaczącym uśmiechem dodają, że z rządzącymi żyją w pełnej symbiozie. Przez przeciwników, program nazywany jest sztandarową audycją "wykształciuchów", po tym, jak tak go określił w wywiadzie dla "Dziennika" wicepremier i minister spraw wewnętrznych Ludwik Dorn.

W 2005 roku na antenie TVN 24 Miecugow poinformował o śmierci Jana Pawła II. W tym samym roku podczas wyborów, w stacjach TVN i TVN 24, prowadził program Wybory 2005. W TVN 24 był gospodarzem programu "Cały ten świat", a w TVN Turbo prowadził magazyn "Testosteron". Miecugow komentuje także wydarzenia ze świata polityki na platformie onet.tv.


Ciekawostki:
W 2001 r. poprowadził pierwszą polską edycję reality show Big Brother.
Jest wykładowcą na wielu uczelniach, na stałe związany z Collegium Civitas.
Kibicuje piłkarskiej drużynie Cracovii Kraków. Wspólnie z Tomaszem Sianeckim wydał książkę "Kontaktowi czyli szklarze bez kitu" (2007).

iS (MBP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego