Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
W ciągu miesiaca w Ełku rozpocznie się budowa amfiteatru. Dzięki realizacji wspólnego polsko-litewskiego projektu i dofinansowaniu unijnemu za Ełckim Centrum Kultury powstanie amfiteatr z widownią na prawie 1400 miejsc.


Powiększ zdjęcie
Dzięki wykorzystaniu naturalnego ukształtowania terenu za budynkiem Ełckiego Centrum Kultury na skarpie nadjeziornej powstanie amfiteatr z widownią na 1367 miejsc siedzących. Pierwsze prace rozpoczna się na przełomie kwietnia i maja tego roku, a zakończą we wrześniu 2012 roku.

Scena posiadać będzie dwa portale skierowane w kierunku widowni oraz jeziora. Nad sceną od strony widowni przewidziano zadaszenie umożliwiające montaż dodatkowego oświetlenia. Pod sceną zostaną zlokalizowane pomieszczenia mieszczące kasę, garderoby i pomieszczenia sanitarne. Budynek amfiteatru wyposażony będzie w instalacje: elektryczną, wodną, kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej.

W ramach projektu wybudowany zostanie również budynek mieszczący pomieszczenia techniczne obsługujące scenę, toalety dla widowni, wieża oświetleniowa, chodniki i parkingi oraz nowe ogrodzenie. Całości dopełni zagospodarowanie terenu zielenią. Dojazd do nieruchomości możliwy będzie istniejącymi zjazdami z ulicy Wojska Polskiego i Nadjeziornej.

Lokalizacja sceny amfiteatru przy ogólnodostępnym pasażu nadjeziornym pozwoli na różnorodne wykorzystanie sceny z jej zapleczem tj.: widowiska kameralne i widowiska ogólnodostępne.

Koszt budowy ełckiego amfiteatru to 5 705 095,32 PLN. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 85%. Wkład własny to 1 004 778,21 zł, w tym 804 778,21 zł stanowić będą środki Ełckiego Centrum Kultury, a pozostałe 200 000 zł pochodzić będzie z budżetu miasta.

Inwestycja to efekt realizacji wspólnego polsko-litewskiego projektu pn. "Transgraniczne Centrum Integracji Kulturalnej - Scena na granicy". Projekt obejmuje budowę dwóch amfiteatrów: przy Ełckim Centrum Kultury oraz drugiego przy Centrum Kultury i Komunikacji w Olicie.

Projekt realizowany będzie w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska. Wnioskodawcą projektu jest Ełckie Centrum Kultury, a partnerami: Centrum Kultury i Komunikacji w Olicie, Urząd Miasta Ełku, Urząd Miasta w Olicie.


iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego