Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy Ochotniczych Hufców Pracy w Ełku przy współpracy z Biurem Karier Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku fili w Ełku, Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Ełku oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Ełku zapraszają młodzież szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osoby bezrobotne i poszukujące pracy do uczestnictwa w przedsięwzięciu "BĄDŹ KOWALEM SWOJEGO LOSU".

12-13 kwietnia w siedzibie WSFiZ w Ełku przy ulicy Grunwaldzkiej 1 odbędą się Targi Pracy i Zawodów oraz zajęcia warsztatowe. Przedsięwzięcie jest organizowane w ramach cyklu inicjatyw OHP realizowanych w 2011 r. na terenie województwa warmińsko-mazurskiego pod hasłem "Start w karierę". Patronat Honorowy nad ełcką inicjatywą objęli: Prezydent Miasta Ełk - Tomasz Andrukiewicz, Starosta Powiatu Ełckiego - Krzysztof Piłat oraz Rektor WSFiZ w Białymstoku - prof. dr hab. Józef Szabłowski.

W programie:
  • 12 kwietnia o godz. 10.00 odbędą się "Targi Zawodów", które będą okazją do zdobycia cennych informacji dotyczących poszczególnych zawodów i specyfiki pracy na danych stanowiskach. Osoby prezentujące konkretne zawody udzielą praktycznych wskazówek w zakresie zdobycia i podwyższania kwalifikacji, a także możliwości zatrudnienia na danym stanowisku w regionie.
  • 12 kwietnia odbędą się również zajęcia warsztatowe z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Ełku pt. "Pierwsze kroki na rynku pracy" oraz z psychologiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej pt. "Pozytywne myślenie i działanie drogą do osobistego sukcesu".
  • 13 kwietnia od 10.00 zapraszamy na "Targi Pracy". Głównym celem Targów jest integracja młodzieży z lokalnymi pracodawcami oraz instytucjami rynku pracy. Dla młodzieży będzie to szansa na uzyskanie informacji o: rynku pracy, ofertach pracy, praktykach i stażach itp. Uczestnicy Targów będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcą, złożenia dokumentów aplikacyjnych, skorzystania z konsultacji z pośrednikami pracy i doradcami zawodowymi z OHP i PUP w Ełku. Dla firm będzie to nie tylko forma promocji swojej działalności, ale także poznanie oczekiwań i potrzeb potencjalnych pracowników.
  • 13 kwietnia w godzinach 11.00-13.00 doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery OHP poprowadzi zajęcia warsztatowe pt. "Ocena własnych predyspozycji zawodowych w planowaniu kariery zawodowej". Doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej poprowadzi zajęcia warsztatowe pt. "Rozmowa to nie tylko słowa. Co jest ważne w prezentacji siebie?".


Zadbaj o swoją przyszłość już dziś! Bądź kowalem swojego losu!

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP i Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Ełku zostały utworzone przy współpracy z władzami lokalnymi w ramach projektu "OHP jako realizator usług rynku Pracy" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Beata Różańska Doradca zawodowy MCK OHP Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego