Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 26 marca 2023 roku, imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Szkoły Celne w Ełku
Najpierw policjanci namierzyli w Ełku mieszkanie z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Następnie w Stradunach znależli blisko trzy i pół tysiąca paczek nielegalnych papierosów podczas kontroli drogowej osobowego vw sharana.

We wtorek dzielnicowi podczas służbowego obchodu zwrócili uwagę na mężczyznę, który na ich oczach rozpakowywał paczkę papierosów bez polskich znaków akcyzy. Okazało się, że przed kilkoma minutami kupił on tytoń od 47-letniej mieszkanki Ełku. W związku z tym policjanci dokonali przeszukania jej mieszkania. Funkcjonariusze znaleźli nielegalne papierosy w pufie, fotelu oraz garażu. Łącznie zabezpieczyli od 47-latki blisko 90 paczek papierosów.

Kilka godzin później w miejscowości Straduny kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowego vw sharana. Autem kierował 43-letni mieszkaniec Ełku. Okazało się, że przewozi on w samochodzie blisko trzy i pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 43-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Teraz 47-latka i 43-latek odpowiedzą przed sądem. Kobieta odpowie za wykroczenie, a mężczyzna za przestępstwo karno-skarbowe.

iS (KPP Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego