Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
Jedną z inwestycji drogowych zaplanowanych na ten rok jest modernizacja ulic: Brzozowej i Nadrzecznej na osiedlu Zatorze. Rozpoczęły się już pierwsze prace ziemne.

Inwestycja obejmuje modernizację ul. Brzozowej i Nadrzecznej wraz z infrastrukturą. W zakresie prac są roboty rozbiórkowe i ziemne, wykonanie kanalizacji deszczowej, nowej kanalizacji sanitarnej w ul. Brzozowej oraz remont istniejącej kanalizacji sanitarnej w pozostałych ulicach. Przebudowana zostanie także sieć teletechniczna, a części sieci gazowej poddana zostanie renowacji. Z kostki betonowej wykonana zostanie nowa nawierzchnia ulic, wjazdów i chodników.

Prace rozpoczęły się od ulicy Brzozowej. Następnie wykonana zostanie droga wewnętrzna w pobliżu rzeki oraz łącznik pomiedzy ulicą Brzozową i Nadrzeczną. W dalszej kolejności ulica Nadrzeczna na długości ok. 190 metrów.

Koszt prac wyniesie: 1 132 595,61 zł. Ostateczny termin wykonania inwestycji upływa 30 czerwca 2012 r.

Nie jest to jedyna inwestycja jaka prowadzona będzie w tym roku na osiedlu Zatorze. Podpisano już umowę z wykonawcą przebudowy ul. Sikorskiego w Ełku na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Dolnej. Niebawem rozpocznie się także remont ulicy Bema.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego