Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
7 maja 2011 r. (sobota)
godz. 18.00

sala ZEBRA Ełckiego Centrum Kultury
wstęp wolny


wystąpi:
Mazurski Zespół Pieśni i Tańca EŁK
oraz
Ełcki Teatr Tańca
z piosenkami ze spektaklu "Podróż sentymentalna"

Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz.


Akcja "Kapele Serc", zainicjowana w 2009 przez Polską Sekcję CIOFF® z inicjatywy ZPiT UW "Warszawianka", spotkała się z szerokim odzewem ze strony wielu zespołów. Jej efektem w dwóch poprzednich edycjach było 39 koncertów w wykonaniu 73 zespołów. Koncertów charytatywnych na rzecz ludzi potrzebujących różnorodnej pomocy, jej beneficjentami były instytucje i organizacje pomoc taką organizujące i niosące.

Zachęceni zaangażowaniem w realizację dwóch pierwszych edycji akcji "Kapele Serc", Prezydium Stowarzyszenia - Polska Sekcja CIOFF® zwraca się z propozycją jej kontynuacji w roku 2011, z nadzieją, iż wejdzie ona na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez zespoły. Podobnie jak dotychczas polegałaby ona na zorganizowaniu w jednym dniu koncertów charytatywnych.

Jesteśmy przekonani, iż "Kapele Serc" dając choćby częściową ulgę i chwilową radość ludziom chorym i potrzebującym wsparcia finansowego bądź duchowego, mogą być na miarę możliwości naszym wspólnym wkładem na rzecz ich psychicznego wsparcia i umocnienia wiary w drugiego człowieka.

7 maja 2010 roku w całej Polsce odbędzie się kilkanaście koncertów charytatywnych, podczas których wystąpi niemal 70 zespołów i kapel ludowych. Do akcji włączyły się również nasze regionalne zespoły: Mazurski Zespół Pieśni i Tańca EŁK oraz Ełcki Teatr Tańca. W związku z tym Ełckie Centrum Kultury, we współpracy z Urzędem Miasta oraz Północno-Wschodnim Stowarzyszeniem Chorych na Stwardnienie Rozsiane, postanowiło zorganizować koncert charytatywny w Ełku.

iS (ECK)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego