Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
Trwa rozbudowa promenady pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Pułaskiego. Powstanie także kolejny fragment ścieżki pieszo-rowerowej na osiedlu Jeziorna. Po zakończeniu inwestycji ełcka promenada będzie miała aż 6 kilometrów.

Trwają prace przy rozbudowie promenady pieszo - rowerowej wzdłuż nabrzeża jeziora Ełckiego. Inwestycja obejmuje m.in. budowę ścieżki rowerowej z aneksami rekreacyjno - wypoczynkowymi z elementami małej architektury, zagospodarowaniem terenów zielenią przy ulicy Pułaskiego. Prace zakończą się do 30 maja.

Natomiast już w sierpniu mieszkańcy i turyści będą cieszyć się ciągiem pieszo - rowerowym o łącznej długości aż 6 kilometrów. Trwa budowa III etapu promenady, w ramach którego powstanie kolejny fragment ścieżki pieszo - rowerowej o dł. 1048 metrów. Będzie to odcinek od schodów na os. Jeziorna do ulicy św. Wojciecha. Powstanie chodnik i ścieżka rowerowa z kostki betonowej. Zamontowane zostaną ławki parkowe, kosze oraz stojaki na rowery. Powstaną także schody terenowe z kostki betonowej. Budowany jest też nowy drewniany pomost z podświetleniem (w pobliżu ulicy Jeziornej). Promenada zostanie oświetlona stylowymi latarniami.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego