Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
11 maja 2011 r. (środa)
godz. 19:00

sala koncertowa Szkoły Artystycznej w Ełku
wstęp wolny„GUITAR & PASSION”

MICHAEL LANGER & SABINE RAMUSCH

Dla Michaela Langera od paru lat projekt "Guitar & Passion" jest idealnym polem do wypróbowania czegoś nowego. Pomysł polega na tym, żeby, za pomocą własnych aranży i kompozycji, rozszerzyć wizję o „prawdziwym Crossover” z gitarzysty solowego na dwie gitary.

Ścisły muzyczny związek pomiędzy klasyką i jazzem ma stanowić czymś idącym dużo dalej, niż standardowe komercyjne „ujazzowienie” klasyki. Muzyczne delikatesy klasyki, takie, jak dynamika, dźwięk i artykulacja, łączą się na równych prawach z improwizacją i niepohamowaną energią.

Występ na targach muzycznych w Szanghaju (Chiny) w 2008 roku wyznaczył koniec eksperymentowania. Duża chińska agencja zobligowała Michaela Langera i Sabine Ramusch do odbywania trasy koncertowej w 2009 roku. Wobec pełnych sal koncertowych i udanych koncertów, nasuwało się pytanie: właściwie, pod jaką nazwą mamy występować? Odpowiedź brzmiała: "Guitar & Passion", pod taką samą nazwą ukazała się pierwsza wspólna płyta.

„Guitar” odnosi się do wirtuozostwa na najwyższym poziomie, do muzycznego przepływu i do synergii dwojga znawców sztuki gry na gitarze, których brzmienia z organiczną oczywistością łączą się w jedno wspólne brzmienie.

„Passion” odnosi się do intensywnego sposobu grania duetu. Wolno nam się zanurzyć w barwną, porywającą muzykę, która potrafi spowodować, że się zatrzymamy i wracamy do tego, co istotne.

Oboje gitarzystów, zgodnie z wielką muzyczną tradycją, stara się o to, żeby interpretacja powstała w chwili zagrania, żeby przekazywać taką samą spontaniczną energię odtwarzając muzykę komponowaną, jaka jest obecna przy improwizacjach.

iS (ECK)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego