Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
Pijanego 30-latka tak rozzłościła policyjna kontrola, że chciał przeciąć policyjny radiowóz szlifierką.

W niedzielę około godziny 19.30 dyżurny ełckiej policji otrzymał zgłoszenie, że na trasie Regielnica - Wiśniowo Ełckie porusza się samochód, którego kierowca jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Wysłano tam patrol.

W miejscowości Wiśniowo Ełckie policjanci zauważyli podejrzane auto. Kierowca uciekając przed policją wjechał na teren jednej z posesji. Nie uniknął w ten sposób policyjnej kontroli. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na 10 lat.

Podczas policyjnej kontroli okazało się, że mężczyzna przewoził 5 nietrzeźwych pasażerów. To jednego z nich tak rozwścieczyła interwencja, że chciał przeciąć policyjny radiowóz szlifierką. Policjanci obezwładnili napastnika i przewieźli go do policyjnego aresztu. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz za stosowanie groźby karalnej w celu zmuszenia policjantów do zaniechania czynności służbowych podejrzanemu grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

iS (KPP Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego