Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
Już w czerwcu zostaną rozegrane II Wyścigi Smoczych Łodzi na Jeziorze Ełckim. Starty odbywać się będą w sobotę 18 czerwca 2011 roku na odcinku od mostu na ulicy Zamkowej w stronę Pubu „Smętek”.

W zawodach uczestniczyć będą drużyny gimnazjalistów, szkół ponadgimnazjalnych, służby mundurowe, pracownicy jednostek samorządu terytorialnego, ełckich firm oraz mieszkańcy miasta i Powiatu Ełckiego, którzy zgłoszą swoją chęć udziału w imprezie.

Organizatorzy oczekują na zgłoszenia 18-osobowych drużyn (minimalny wiek zawodnika - 14 lat). Zgłoszenia przyjmowane są do 27 maja 2011 roku do godziny 14.00 w Wydziale Organizacyjnym Starostwa Powiatowego w Ełku (pok. 390, 396) lub drogą mailową na adres: informacje@powiat.elk.pl.
Każde zgłoszenie powinno zawierać imienną listę uczestników II Wyścigów Smoczych Łodzi z zaznaczeniem kapitana drużyny oraz telefon i adres mailowy do kapitana drużyny. Regulamin II Wyścigów Smoczych Łodzi dostępny jest w Wydziale Organizacyjnym Starostwa Powiatowego w Ełku (pok. 390 i 396), tel. 87 621 83 36 lub 87 621 83 52 oraz w powiatowym Biuletynie Informacji Publicznej.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wyścigach, a także do kibicowania zgłoszonym drużynom. Dla zwycięzców przewidziane zostały atrakcyjne nagrody.

II Wyścigi Smoczych Łodzi organizowane są przez Starostwo Powiatowe w Ełku przy współudziale Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku.

Smocze łodzie to drużynowy sport wodny, wywodzący się z południowej Azji, gdzie na tradycyjnych smoczych łodziach pływano od tysiącleci. Sport we współczesnym kształcie istnieje od ok. 1980 roku. W skład załogi łodzi wchodzą wioślarze, sternik oraz bębniarz którego zadaniem jest wybijanie na bębnie rytmu wiosłowania, czym ułatwia reszcie załogi dostosowanie się do szlakowych - pierwszej pary wioślarzy (licząc od dziobu), narzucającej całej osadzie rytm wiosłowania.

iS (Powiat Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego