Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
W miniony weekend ełccy policjanci zatrzymali aż 9 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Wśród nich było również dwóch nieletnich!

W piątek w Prostkach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem 17-letniego mieszkańca tej miejscowości. Jak się okazało chłopak prowadził pojazd mając prawie 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny nietrzeźwy nieletni został zatrzymany w sobotę w Kalinowie. Jak się okazało 16-letni mieszkaniec Augustowa prowadził Opla Corsę mając 0,32 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, bez stosownych zezwoleń. Mało tego za przyzwoleniem swojego ojca.

- Policjanci ustalili, że nieletni posiada prawo jazdy kategorii B1 uprawniające do kierowania pojazdami o masie do 550 kilogramów. 16-latek pożyczył od swego ojca auto, przekraczające tą dopuszczalną masę. Chłopak miał za pozwoleniem ojca pojechać do kolegi w sąsiedztwie. Wybrał się jednak na dłuższą przejażdżkę - poinformowała Agata Jonik z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Zatrzymanym nietrzeźwym kierującym grozi do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 10 lat. 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

iS (KPP Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego