Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
Oszustki podające się za pracownice spółdzielni okradły 76-letnią mieszkankę ul. Wojska Polskiego w Ełku.

Policjanci z Pisza i Ełku ustalają, kim były kobiety, które pod pretekstem bycia pracownicami spółdzielni mieszkaniowej i skontrolowania kranów, wchodziły do mieszkań starszych osób. Efektem rzekomego sprawdzenia sieci wodociągowej była w obu przypadkach kradzież między innymi pieniędzy i biżuterii.

W Orzyszu policjantów powiadomił szef spółdzielni mieszkaniowej, który otrzymał informację od 77-letniej pokrzywdzonej. Do kobiety mieszkającej na osiedlu Robotniczym przyszły dwie młode kobiety, które powiedziały, że są pracownicami spółdzielni mieszkaniowej. Oszustki stwierdziły także, że ich wizyta ma na celu sprawdzenie, czy w mieszkaniu nie dochodzi do przecieków wody. Starsza pani zgodziła się na kontrolę, tyle, że w jej wyniku z domu zniknęły pieniądze, złote kolczyki i perfumy o łącznej wartości ponad 3 tysięcy złotych.

Policjanci otrzymali informacje o oszustwie po około 3 godzinach od zdarzenia. Funkcjonariusze ustalają, kim były oszustki. Już teraz wiadomo, że jedna z nich ma charakterystyczną blizną na policzku, druga kolczyk w języku i nosie.

Podobnie sytuacja wyglądała w Ełku, w bloku przy ul. Wojska Polskiego. Tu oszustki okradły z pieniędzy 76-letnią kobietę.

Policjanci apelują o większą ostrożność w podobnych sytuacjach. Być może ktoś rozpozna poszukiwane kobiety. Wszystkie informacje należy przekazać najbliższej jednostce Policji, lub telefonicznie pod nr 997 lub 112.

iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego