Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
Wyjazdowe posiedzenie senackiej Komisji Środowiska odbyło się wczoraj w Ełku.

Posiedzenia komisji senackiej w terenie zdarzają się niezwykle rzadko. Parlamentarzyści mieli okazję przekonać się o aktywności lokalnych samorządów w zakresie ekologii.

Senatorowie mieli okazję z bliska przyjrzeć się inwestycjom z zakresu ochrony środowiska. W Ełku prowadzone są prace nad poprawą gospodarki wodno-kanalizacyjnej oraz zastosowaniem odnawialnych źródeł energii do ogrzewania budynków. Inwestycją, która będzie miała ogromny wpływ na jakość życia mieszkańców kilku powiatów jest budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach koło Ełku. Jak mówił wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski na szczególne uznanie zasługuje fakt, że będzie to jeden z najnowocześniejszych tego typu zakładów nie tylko w regionie, ale również w całym kraju. Budową Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach zajmuje się Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Eko-Mazury. Jego prezes Edward Palczewski otrzymał z rąk wiceministra środowiska Janusza Zalewskiego honorową odznakę zasłużonego dla środowiska.

W wyjeździe studyjnym oprócz senatorów udział wzięli również wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, wiceminister środowiska Janusz Zalewski, poseł ziemi ełckiej Andrzej Orzechowski i włodarze miasta.

Spotkanie z wojewodą i senatorami to oprócz prezentacji walorów naszego miasta okazja do rozpoczęcie starań o pozyskanie kolejnych środków unijnych na realizację inwestycji proekologicznych, powiedział Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego