Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
Badania natężenia hałasu na ełckich ulicach prowadzi giżycka delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby badania prowadzone były na uczęszczanych ulicach. Jednak w Ełku badania prowadzone są na ulicy Wojska Polskiego, Mickiewicza i co dziwne - na zamkniętej od miesiąca ulicy Armii Krajowej.

Badania prowadzone są zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem i właśnie w tym harmonogramie znalazły się badania na Armii Krajowej, powiedział Łukasz Jurczyk specjalista z laboratorium Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska delegatura w Giżycku. Jak dodał, badania muszą zostać wykonane w wyznaczonych miejscach, a w końcowym raporcie zostanie uwzględniona informacja, że ruch na ulicy Armii Krajowej odbywał się ze zmniejszonym natężeniem.

Wyniki pomiaru zostaną przekazane m.in. władzom miasta, które w przypadku przekroczeń wspólnie ze służbami zajmującymi się ochroną środowiska będą mogły zastosować odpowiednie zabezpieczenia, powiedział Artur Urbański zastępca prezydenta Ełku.

Badania prowadzone są w ramach programu który przewiduje, że do końca 2011 roku poziom hałasu zostanie sprawdzony we wszystkich miastach województwa warmińsko-mazurskiego. Pozwoli to na opracowanie tzw. map hałasu obrazujących najgłośniejsze rejony naszego województwa.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego