Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
Znamy zwycięzców warmińsko-mazurskiego finału Turnieju o Puchar Tymbarku! Wygrał zespół chłopców Rona 03 Ełk awansując do półfinału tegorocznego turnieju.


Powiększ zdjęcie
W środę, 8 czerwca, na stadionie UWM Kortowo w Olsztynie odbył się wojewódzki finał Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", który wyłonił piłkarskich mistrzów woj. warmińsko - mazurskiego w kategorii U-10.

Do rozgrywek podczas finału stanęło 20 drużyn. Z kolei w całym województwie do Turnieju zgłosiło się prawie 5000 dzieci. W całej Polsce było ich ponad 85 000.

Wygrała drużyna dziewczynek LUKS Wydminy oraz zespół chłopców Rona 03 Ełk. Dla obu drużyn to kolejny krok na drodze do wymarzonych nagród - Pucharu Tymbarku, tytułu Mistrzów Polski oraz wyjazdu do Amsterdamu na stadion Ajaksu.

Finałowy mecz w kategorii chłopców został rozegrany pomiędzy drużyną Rona 03 Ełk a zespołem ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Iławy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1 zawodników z Ełku. Dzięki świetnej i pełnej pasji grze zespół ten uzyskał awans do rundy półfinałowej, która zostanie rozegrana podczas obozów szkoleniowych, na które drużyny wyjadą 4 lipca.

Po wygranym meczu trener zespołu chłopców, Bartłomiej Koniecko, powiedział: Zagraliśmy dziś bardzo dobre spotkania - ambitnie, walecznie i, co najważniejsze, skutecznie. To już kolejny nasz występ w tym Turnieju i w końcu udało się odnieść zwycięstwo. Muszę przyznać, że organizowana przez Tymbark impreza to świetny pomysł, wspierający przyszłość polskiej piłki nożnej. To również wspaniała okazja, aby przekonać młodzież do uprawniania tej dyscypliny sportu.


Nagrodzone drużyny:
Drużyny chłopców:
I miejsce: Rona 03 Ełk
II miejsce: SP 4 Iława
III miejsce: UKS Lwy Korsze
IV miejsce: UKS Hetman Baranowo

Drużyny dziewczynek:
I miejsce: LUKS Wydminy
II miejsce: SP Biała Piska
III miejsce: SP 2 Biskupiec
IV miejsce: SPP Rudzienice

Dla zwycięzców to dopiero półmetek turniejowych zmagań. Już niedługo obie zwycięskie drużyny, wzmocnione, dzięki oryginalnej formule Turnieju, o najlepszych zawodników ze swojego województwa, wyjadą na jeden z czterech dwunastodniowych obozów szkoleniowych. Tam, oprócz doskonalenia swoich umiejętności piłkarskich i świetnej zabawy, czekają na nich rozgrywki półfinałowe. Zajęcie pierwszych dwóch miejsc w półfinale gwarantuje drużynie awans do Wielkiego Finału. Dlatego organizatorzy i trenerzy gorąco zachęcają do dalszego kibicowania swoim drużynom!

Ducha walki w młodych piłkarzach rozniecają także główne nagrody. W tym roku, obok wspaniałego trofeum, jakim jest Puchar Tymbarku, i zaszczytnego tytułu Mistrzów Polski w kategorii U-10, na zwycięzców Wielkiego Finału czeka także wyjazd na stadion Ajaksu Amsterdam. Oprócz zwiedzania tego obiektu i oglądania z jego trybun meczu wielokrotnego mistrza Holandii, na zwycięzców czeka również możliwość treningu w jednej z najlepszych szkółek piłkarskich świata, jaką poszczycić może się Ajax, oraz mecz z jej wychowankami.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego