Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
Nagrody „Ełckiego Bociana 2011” wręczone.

Starostwo Powiatowe w Ełku już po raz szósty rozdało nagrody Ełckiego Bociana. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 9 czerwca 2011r. w Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku. Nagroda przyznawana jest osobom, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju powiatu ełckiego.

W kategorii edukacja i wychowanie statuetka powędrowała do ks. Pawła Grenia pełniącego funkcję zastępcy proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Największy wkład w kulturę fizyczną, turystykę i ekologię według kapituły wkłada Pub Smętek.

W kategorii kultura i ochrona dziedzictwa kulturowego Bocian powędrował do Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Ełku.

Za rozwój i wspieranie przedsiębiorczości statuetką Bociana nagrodzono Urszulę Orpik, a do rozwoju samorządności lokalnej najbardziej przyczynia się Jacek Protas marszałek województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W kategorii rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wolontariatu i aktywności społecznej statuetkę otrzymała Urszula Podurgiel.

Bocianem w kategorii filantropia i sponsoring uhonorowany został Marek Bogdziewicz. Właściciel jednego z zakładów fryzjerskich prowadzi m.in. wykłady z makijażu na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Orzyszu oraz bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży.

Przyznano również dwie nagrody specjalne osobom zasłużonym dla rozwoju Powiatu Ełckiego. Otrzymali je poseł Andrzej Orzechowski oraz Horst Wisotzki komendant Straży Pożarnej w niemieckim Hagen. Wisotzki od lat doposaża w sprzęt Ochotnicze Jednostki Straży Pożarnej z terenu powiatu ełckiego.

Gali wręczenia statuetek Ełckiego Bociana 2011 towarzyszyły występy finalistek tegorocznej edycji konkursu English Song.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego