Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku zaprasza na spotkanie z Barbarą Kosmowską, autorką znanych i lubianych książek dla dorosłych i młodzieży.

Spotkanie odbędzie się w środę, 15 czerwca 2011, o godz. 11:15.


Barbara Kosmowska urodziła się 24 stycznia 1958 w Bytowie. Jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Jej debiutem były wiersze publikowane w czasopiśmie „Na przełaj”. Po skończeniu studiów wróciła do rodzinnego Bytowa, gdzie podjęła się pracy w Zespole Szkół Ogólnokształcących. W 1996 roku podjęła studia doktoranckie pod kierunkiem prof. Jana Daty. Dysertację, zatytułowaną "Pomiędzy dzieciństwem a dorosłością. O pisarstwie Z. Urbanowskiej", ukończyła w roku 2000 i otrzymała za nią wyróżnienie (suma cum lauda). Kolejnym krokiem w karierze Barbary Kosmowskiej była praca w Pomorskiej Akademii Pedagogicznej, na wydziale filologiczno-historycznym. Obecnie jest adiunktem w Zakładzie Historii Literatury Romantyzmu i Pozytywizmu, gdzie zajmuje się literaturą drugiej połowy XIX wieku. Ponadto jest również kuratorem społecznym i radną w Bytowie. Jej pierwsza powieść „Głodna kotka” ukazała się w 2000 roku, nakładem wydawnictwa „Twój Styl” - która jednak pomimo ustaleń nie trafiła do księgarń. Napisała również książkę dla młodzieży „Buba”, którą wysłano na konkurs „Uwierz w siłę wyobraźni”.
W swoim dzisiejszym dorobku ma również inne powieści m.in. w 2001 ukazał się „Teren prywatny”; w 2002 „Prowincja”, „Gobelin” i „Buba”; w 2003 „W górę rzeki”; w 2004 „Niebieski autobus” czy wydana w 2005 roku książka „Myślinki”.

Książka Kosmowskiej "Teren prywatny", nazywana najbardziej kobiecą powieścią B. Kosmowskiej, w 2001 wygrała konkurs literacki pod nazwą Dziennik polskiej Bridget Jones.

iS (MBP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego