Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
II Wyścigów Smoczych Łodzi odbędą się w sobotę 18 czerwca 2011 roku na Jeziorze Ełckim od mostu na ulicy Zamkowej do Pubu Smętek.

Znamy coraz więcej szczegółów. Impreza rozpocznie się około godziny 9:30 przy marinie na Jeziorze Ełckim. Pierwsze wyścigi drużyn ze szkół gimnazjalnych wystartują około godziny 10:30. Następnie do rywalizacji staną drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych. Dzieci i młodzież zakończą rywalizację do godziny 14:00.

Na godzinę 14:00 przewidywane jest oficjalne rozpoczęcie imprezy, po którym wystartują drużyny służb mundurowych.

Około godziny 15:00 odpoczniemy od wyścigów słuchając koncertu zespołu Same Nazwiska. Same Nazwiska wracają na scenę po siedmiu latach nieobecności. Grupa jest znana z dobrego pop-rockowego brzmienia i takich przebojów jak „All You Want”, czy „Strong”. Zapewne usłyszymy stare jak i nowe kompozycje grupy.

Po koncercie rozpoczną się wyścigi w kategorii otwartej. Spodziewamy się zażartej rywalizacji i dobrej zabawy. Naprawdę warto to zobaczyć.

W międzyczasie na promenadzie przygotowywane są dodatkowe atrakcje: pokazy sztuk walki Wushu i pokaz kaligrafii. Zobaczymy także niezwykle widowiskowy pokaz Tańca Lwa.

Dla dzieci będą organizowane zabawy, gry i konkursy. Najmłodsi będą mogli pomalować sobie twarz w motylki, koty, psy, wróżki, duchy, czarownice, magicy ... i co tam sobie jeszcze nasze pociechy wymyślą.

Imprezę zakończy koncert gwiazdy muzyki folk - grupa Shamrock. Zespół działa już od 12 lat, w 2003 roku nominowany został do najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w Polsce - Fryderyki 2002 w kategorii Album Roku Etno Folk za płytę Celtic.

II Wyścigi Smoczych Łodzi to także dobre jedzenie. Na promenadzie czynny będzie sushi-bar, a z okazji 10-lecia Smętka będzie można tam smacznie zjeść.

Honorowym patronatem imprezę objęła Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, co wiąże się z dodatkowymi atrakcjami.

Organizatorem II Wyścigów Smoczych Łodzi jest Starostwo Powiatowe w Ełku wraz z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym.

iS (Powiat Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego