Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
27-30 lipca 2011 r.

sala ZEBRA Ełckiego Centrum Kultury
karnet: 200 złJuż po raz siedemnasty w Ełckim Centrum Kultury kabarety z całej Polski będą walczyć między sobą o miano najśmieszniejszego. W tym roku w konkursie o Grand Prix bierze udział 13 kabaretów, a każdego wieczora po zmaganiach konkursowych przyjdzie pora na Gwiazdy - the Beatles made in Gęba, Super Duo - Marian Opania i Wiktor Zborowski, Piwnica pod Baranami, Kabaret Hrabi. Na scenie nie zabraknie również Przemysława Żejmy, który poprowadzi prawie pełnoletnią już MULATKĘ...


27 lipca 2011 r. (środa)
godz. 17.00
Konkurs o Grand Prix - bilet: 10 zł

» Kabaret "Z nazwy" - program STAND UP Z NAZWY,
» Kabaret Czwarta Fala - program SKOLIOZA,
» Kabaret Zygzak - program POD ZNAKIEM ZAPYTANIA
» Ścibor Szpak - program KIEŁBASOFON I INNE INSTRUMENTY
» Katarzyna Sobieszek - program ŚREDNIO NA JEŻA

godz. 21.30
Wieczór z gwiazdą
The Beatles made in Gęba
bilet: 40/30/20 zł (sektor A/B/C)

Nazwa projektu "The Beatles made in Gęba" wzięła się od nazwy klubu, w którym spotykają się na codzień kabareciarze zielonogórscy, po to by tworzyc, próbować i bawić się. I właśnie ten ostatni element podyktował chęć stworzenia takiego projektu. To dla zabawy zespół nauczył się grać i śpiewać przeboje The Beatles. Znajdzie się też coś dla tych, którzy cenią The Beatles nie tylko za ich przeboje, ale także za bardziej wysublimowaną twórczość. W każdym razie koncert muzyczny, na który państwa zapraszamy sprawia, że człowiek zapomina o swych troskach życia codziennego i chce tańczyć i śpiewać.

Skład zespołu:
John Lennon - Władysław Sikora (ex - Potem, ex - Adin)
Paul McCartney - Marcin Osiewicz (ex - Hlynur)
George Harrison - Leszek Jenek (ex - Potem, Ciach)
Ringo Starr - Rafał Wójtowicz
Billy Preston - Piotr Spychała (zespół Żarówki)

Wokaliści:
Ewa Stasiewicz (Hlynur)
Michał Zenkner (Hlynur)
Tomasz Marciniak (Nowaki)
Janusz Rewers (Ciach)
Małgorzata Szapował (Słoiczek po Cukrze)
Znany Wojtek Kamiński (Jurki)
Radek Bielecki (Neo-Nówka)


28 lipca 2011 r. (czwartek)
godz. 17.00
Konkurs o Grand Prix - bilet: 10 zł

» Grupa Macież - program NIC CO LUDZKIE NIE JEST NAM OBCE...
» Kabaret Tiruriru - program URODA, SŁAWA I PIENIĄDZE
» Kabaret "Z konopi" - program EKSPERYMENT KABARET
» Kabaret Kałasznikow - program ZGUBIŁEM KALENDARZ
» Kabaret Śmigłowce - program ŚMIGŁOWCE TV

godz. 21.30
Wieczór z gwiazdą
Super Duo - Marian Opania i Wiktor Zborowski
bilet: 80/50/30 zł (sektor A/B/C)

Kabaret Super Duo tworzą dwaj znakomici aktorzy: Marian Opania i Wiktor Zborowski. Artyści prezentują program, na który składają się piosenki Młynarskiego, Wysockiego i Brela. W programie kabaretu są także śmieszne szmoncesy (humor żydowski), zapożyczone ze starych warszawskich kabaretów. Całość występu przeplatana jest zabawnymi anegdotami zza kulis teatru oraz opowieściami z planu filmowego. Na występie Super Duo możemy usłyszeć najlepsze teksty znane z kabaretów 60 i Kabaretu Starszych Panów.


29 lipca 2011 r. (piątek)
godz. 17.00
Konkurs o Grand Prix - bilet: 10 zł

» Kabaret Szarpanina - program PIEREPAŁKI
» Kabaret Chyba - program NOWY PROGRAM
» Kabaret Róbmy swoje - program RÓBMY SWOJE PIOSENKI

godz. 19.00
Konkurs o Nagrodę Publiczności - bilet: 10 zł

Podczas Konkursu o Nagrodę Publiczności występują wszystkie kabarety, biorące udział w walce o Grand Prix Festiwalu. W tym przypadku jednak, skecze prezentowane podczas koncertu są przygotowywane w trakcie trwania MULATKI, bo dopiero pierwszego dnia zmagań kabarety dowiadują się jaki jest temat skeczu na konkurs.

godz. 21.30
Wieczór z gwiazdą
Piwnica pod Baranami
bilet: 80/50/30 zł (sektor A/B/C)

Piwnica pod Baranami – krakowski kabaret, działający od 1956 roku. W Piwnicy powstawały przez lata piosenki i krótkie formy sceniczne. Założony m.in. przez Piotra Skrzyneckiego (właściwie przez kilkoro studentów krakowskich uczelni) w 1956 roku w piwnicach Pałacu pod Baranami, pierwotnie miał być miejscem spotkań krakowskich studentów. Oficjalnie Piwnicę otwarto 26 maja 1956 r. Wśród założycieli Piwnicy byli także m.in. Bronisław Chromy i Krzysztof Penderecki. W pierwszych występach udział brali m.in. Piotr Skrzynecki, Joanna Olczak-Ronikier, Barbara Nawratowicz, Krzysztof Litwin, Tadeusz Kwinta, Mieczysław Święcicki, Mirosław Obłoński, Wiesław Dymny, Kika Lelicińska, Irena Kika Szaszkiewiczowa, Jan Güntner, Joanna Plewińska, Maria Nowotarska. Kierownikiem literackim i autorką scenografii, "mózgiem i duszą Piwnicy", była Janina Garycka.
W Piwnicy pod Baranami przez pewien czas występowały zespoły jazzowe Krzysztofa Komedy i Andrzeja Kurylewicza. W latach sześćdziesiątych pojawili się: Ewa Demarczyk, która wraz z kompozytorem Piwnicy Zygmuntem Koniecznym wypromowała kabaret na całą Polskę, śpiewający poeta Leszek Długosz, kompozytorzy Stanisław Radwan i Andrzej Zarycki, Krystyna Zachwatowicz. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych powstały najsłynniejsze utwory, a zespół zyskał sobie opinię jednej z najlepszych grup artystycznych w kraju. Za teksty służyły dzieła o najróżniejszej tematyce i nastroju: od Pieśni nad pieśniami poprzez wywiad z Ariadną Gierek po opis rozmnażania ślimaków z dawnej encyklopedii.

Po 1976 z Piwnicy odeszło wielu artystów: Ewa Demarczyk, Krystyna Zachwatowicz, Mirosław Obłoński, Krzysztof Litwin, Mieczysław Święcicki. Piotr Skrzynecki przyjął na ich miejsce do kabaretu wiele nowych twarzy – m.in. Aloszę Awdiejewa, Annę Szałapak, Halinę Wyrodek, Olę Maurer, Andrzeja Maja, Marka Grechutę, Jacka Wójcickiego, Grzegorza Turnaua, Tamarę Kalinowską, Ewę Wnukową, Janusza Radogosta Kowalczyka, Krzysztofa Janickiego, Beatę Rybotycką, Dorotę Ślęzak, Małgorzatę Górnisiewicz, Zbigniewa Raja, Kazimierza Madeja, Leszka Wójtowicza oraz Konrada Mastyłę. Z monologami i składaną czerwoną trybuną występował Andrzej Warchał. Muzykę tworzyli - obok dotychczasowych kompozytorów - Zbigniew Preisner, Grzegorz Turnau, Jan Kanty Pawluśkiewicz oraz Zbigniew Raj, później pojawili się także nowi - Adrian Konarski, Dorota Ślęzak i Tomasz Kmiecik. Okrągłe rocznice powstania kabaretu znane były z hucznych obchodów, m.in. 1966, 1972, 1976, 1986, 1996, 2006. Tradycją stały się też urodziny Piotra Skrzyneckiego, obchodzone po jego śmierci w formie urodzinowych koncertów w Teatrze im. Słowackiego. Po śmierci Piotra Skrzyneckiego w 1997 Towarzystwo Przyjaciół Piwnicy pod Baranami i artyści kabaretu na wspólnym zebraniu uznali, że Piwnica istnieje nadal i w dalszym ciągu kontynuowali występy. Obecnie o kwestiach finansowych i bytowych kabaretu decyduje Stowarzyszenie Artystów i Sympatyków Piwnicy pod Baranami, na czele którego stanęła architekt Krystyna Styrna-Bartkowicz, wybrana prezesem na Walnym Zgromadzeniu 12 maja 2010 r.


na MULATCE wystąpią w składzie:
Leszek Wojtowicz, Alosza Awdiejew, Tadeusz Kwinta, Krzysztof Janicki, Rafał Jędrzejczyk, Tamara Kalinowska, Piotr Kubowicz, Andrzej Talkowski, Kamila Klimczak, Miki Obłoński, Zbigniew Raj, Agata Ślazyk, Mieczysław Święcicki, Ewa Wnuk, Czesław Wojtała, Aneta Talkowska, Tomasz Kmiecik – fortepian, Paweł Pierzchała – fortepian, Michał Półtorak-skrzypce, Agata Półtorak – skrzypce, Jerzy Wysocki – gitara, Józef Michalik - bas.


30 lipca 2011 r. (sobota)
godz. 19.00
Koncert Laureatów
bilet: 40/30/20 zł (sektor A/B/C)

W Koncercie Laureatów biorą udział najlepsze kabarety konkursowe, prezentując swoje najciekawsze skecze.

godz. 22.00
Wieczór z gwiazdą
Kabaret Hrabi
bilet: 80/50/30 zł (sektor A/B/C)

Od zimy 2002 zbiegły się ponownie życiorysy artystyczne Darka Kamysa (ksywka Kamol) i Joanny Kołaczkowskiej (ksywka Lola lub Asior) przy współudziale Łukasza Pietscha (ksywka Lopez) i Tomasza Majera (ksywka Bajer), scaliły się w kabaret Hrabi. Połączenie było na tyle udane - że dziś jakikolwiek inny skład wydaje się gorszy.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego