Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
Problemy finansowe Ełckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W ubiegłych latach ełcki WOPR miał na swoją działalność od 40 do 60 tysięcy tysięcy złotych rocznie. W tym roku dofinansowania nie otrzymał.

Jednostka nie otrzymała dofinansowania z wojewódzkiego WOPR-u, do którego przystąpiła w maju. Wcześniej ełcki WOPR wraz z ratownikami z Olecka, Gołdapi, Elbląga i Giżycka zrzeszeni byli w Okręgowym WOPR w Giżycku, który rozpadł się w ubiegłym roku. Giżycka jednostka podlega teraz pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pozostałe wstąpiły w szeregi Warmińsko-Mazurskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego.

Ełccy ratownicy dysponują czterema łodziami motorowymi oraz samochodem terenowym. Brakuje pieniędzy na utrzymanie sprzętu i zakup paliwa. Brak funduszy odbije się na bezpieczeństwie wypoczywających nad wodą - uważa Stanisław Kuligowski - prezes ełckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia. Zdaniem Kuligowskiego zarząd wojewódzkich struktur WOPR-u zwlekał z przyjęciem ełckiej jednostki.

Pieniądze na działalność jednostek WOPR-u w 2011 roku zostały podzielone przez zarząd wojewódzki już w sierpniu ubiegłego roku - informuje tymczasem Sławomir Gicewicz - prezes Zarządu Wojewódzkiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.

Budżet ełckiego WOPR-u na ten rok to 9 tysięcy zł. Pieniądze zostały pozyskane z grantów z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Ełku.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego