Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
Wciąż nie wiadomo, kiedy w Ełku powstanie skatepark. Obiekt, którego budowa miała rozpocząć się wiosną ubiegłego roku ciągle pozostaje tylko w sferze planów.

O skatepark zabiegali głównie młodzi ludzie, którzy nie mają gdzie "poszaleć" na rolkach czy deskorolce. Plany zostały opracowane, ale brakuje pieniędzy na wykonanie inwestycji.

Wielbiciele sportów ekstremalnych na skatepark będą jednak musieli jeszcze poczekać. W pierwszej kolejności realizowane są te działania, na które można pozyskać środki zewnętrzne - poinformował Artur Urbański zastępca Prezydenta Ełku i zapewnił, że władze miasta o skateparku nie zapomniały.

Skatepark miałby być zlokalizowany przy ul. Parkowej. Opracowany projekt przewiduje, że będzie on wyposażony w tzw. urządzenia nastawne. Nowoczesne technologie zakładają jednak, żeby przeszkody wykonywać z betonu szlifowanego. Jeżeli uda się znaleźć środki to w ten właśnie sposób zostanie wykonany ełcki skatepark. Jeżeli do 2014 roku w budżecie Ełku nie uda się wygospodarować środków na budowę skateparku, to władze miasta będą się starały o pozyskanie dotacji unijnej w perspektywie finansowania 2014-2020.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego