Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
Ełk znalazł się w gronie 100 najlepszych polskich samorządów w rankingu przeprowadzonym przez „Rzeczpospolitą”.
Wysoko oceniono innowacyjność miasta. Wśród 150 największych polskich inwestycji aż 2 prowadzone są w Ełku i okolicach.

W tegorocznym rankingu polskich samorządów przeprowadzonym przez dziennik „Rzeczpospolita” uhonorowano gminy i miasta, które najbardziej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia przy jednoczesnym zachowaniu reguł odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego.

W rankingu samorządów w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie Ełk zajął wysokie 38 miejsce. (dane za 2010 r.: dochody na osobę - 2606 zł, wydatki na osobę - 2905 zł, pozyskane środki unijne na osobę - 15 zł).

W zestawieniu „Najbardziej innowacyjne gminy miejsko-wiejskie” wysoko oceniono samorządy, które rozumieją potrzebę walki z takimi problemami jak wykluczenie cyfrowe, czy brak dostępu do sieci. Ełk znalazł się wśród tych najbardziej innowacyjnych, zajmując 5 miejsce.

Ranking podaje także 150 największych inwestycji samorządowych. W tej grupie znalazły się aż 2 inwestycje realizowane w Ełku: „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji Ełk” (wartość 113 mln zł) oraz „Budowa zakładu unieszkodliwiana odpadów komunalnych w Siedliskach k. Ełku” (97 mln zł).

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego