Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
58-latek z Ełku próbował ukraść cielaka. Został złapany na goracym uczynku przez pracownika gospodarstwa. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Wczoraj około godziny 19:00 oficer dyżurny został poinformowany, że w jednej z wiosek na terenie gminy Ełk mężczyzna zatrzymał sprawcę kradzieży cielaka z pastwiska.
Na miejscu policjanci zastali 27-letniego mężczyznę, który trzymał 58-letniego mieszkańca Ełku.

Jak ustalili policjanci, do ujęcia obywatelskiego doszło, gdy 27-letni pracownik gospodarstwa wybrał się na obchód zagrody, w której pasły się krowy. Zauważył wtedy jak starszy nieznany mu mężczyzna trzyma na rękach cielaka i próbuje go wynieść z pastwiska. Gdy sprawca zorientował się, że został przyłapany na gorącym uczynku, upuścił młode zwierze i zaczął uciekać.
27-latek dogonił go i chciał zatrzymać. Wtedy 58-latek wyjął z kieszeni nóż i wymachując nim zaczął mu grozić. Młodemu mężczyźnie udało się obezwładnić napastnika, wytrącić z ręki nóż i przytrzymać do przyjazdu policjantów.

Po zbadaniu 58-latka alkomatem okazało się, że miał dwa promile alkoholu w organizmie. Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Teraz może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego