Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
Fanów motoryzacji czeka prawdziwa gratka. Już po raz drugi w naszym mieście odbędzie się Mazurski Moto Show.

W zeszłorocznej edycji wzięło udział ponad 10 tysięcy widzów i 120 zawodników.
W tym roku organizatorzy poszerzyli ofertę, więc będzie jeszcze więcej atrakcji i konkursów, a dodatkowo impreza nabierze charakteru międzynarodowego, ponieważ zagoszczą u nas ekipy z Francji, Litwy, Niemiec i Czech.

Impreza rozpocznie się w niedzielę 7 sierpnia od godziny 9:00 i trwać będzie do 20:00 na wyłączonym odcinku obwodnicy miasta Ełku. Organizatorzy zadbali, by tego dnia nikt z przybyłych się nie nudził.

Nie tylko wyścigi
Głównym punktem imprezy będą jak w roku ubiegłym zawody na ¼ mili. Wyścigi mają charakter amatorski, więc ścigać się może każda osoba posiadająca prawo jazdy i samochód.
Tym razem ełckie wyścigi będą włączone do ogólnopolskiej klasyfikacji Stowarzyszenia Sprintu Samochodowego (SSS).

Szereg innych atrakcji
Cieszyć się będą również pasjonaci głośnych dźwięków. W czasie Mazurskiego Moto Show odbędzie się ogólnopolska eliminacja EASCA Car Audio. To jedyna okazja by zobaczyć i usłyszeć samochodowy sprzęt grający o wartości 50 tysięcy zł. Odbędzie także konkurs na najlepiej stunningowane auto. Będzie również co obejrzeć – udział w imprezie zapowiedziało około 30 wystawców z całego kraju, prezentujących m.in. poduszkowce, ekskluzywne auta, jachty, campingi czy też gadżety dla mężczyzn. Chętni będą mogli również przelecieć się helikopterem nad miastem i Jeziorem Ełckim, albo skoczyć na bungee z wysokości 60 metrów!

Prawdziwy hit
Prawdziwym hitem będzie Dragster Jet Car Predator. Ten pojazd napędzany jest silnikiem odrzutowym o mocy 6000 KM, co oznacza, że na dystansie ¼ mili bolid jest w stanie rozpędzić się do 480 km/h. Przejazd Jet Car Predatorem będzie jedną z nagród w konkursach przewidzianych przez organizatorów!

Impreza dla całych rodzin
Na terenie imprezy stanie gigantyczny plac zabaw, dlatego warto wybrać się tam również z dziećmi i miło spędzić niedzielny dzień, tym bardziej, że osoby poniżej 13 roku życia mają zagwarantowany darmowy wstęp po okazaniu legitymacji szkolnej. Pozostałe wejściówki można nabyć od 7 lipca w cenie 15zł w punktach przedsprzedaży oraz na bilety@mazurskimotoshow.pl. Wejściówki VIP kosztują 150zł.

Agnieszka Łask
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego