Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
Ełcki WOPR nie otrzyma dofinansowania.

Dziś w ełckim ratuszu odbyło się spotkanie ełckich WOPR-owców z prezesami warmińsko-mazurskiego i głównego zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Udział w nim wzięli również Artur Urbański i Kamil Buksa, zastępcy prezydenta miasta oraz Krzysztof Piłat starosta powiatu ełckiego.

Rozmowy nie przyniosły rezultatu. Ełcki WOPR nie otrzyma dofinansowania ze struktur wojewódzkich.

Przypomnijmy,
ełccy ratownicy nie otrzymali w tym roku dofinansowania z wojewódzkiego WOPR-u, do którego wstąpili w maju. Sławomir Gicewicz, prezes Warmińsko - Mazurskiego WOPR-u tłumaczy, że pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego zostały podzielone już ubiegłym roku, a ełccy ratownicy za późno wstąpili w szeregi wojewódzkich struktur. Ełcki WOPR na działalność w tym roku otrzymał tylko 9 tysięcy złotych z grantów powiatowych i miejskich. Za te pieniądze musi utrzymać ma 4 łodzie motorowe i samochód terenowy. Pieniędzy brakuje przede wszystkim na paliwo, a pod opieką ratownicy mają 86 jezior na terenie powiatu.

- Pomimo braku pieniędzy dotrwamy do końca sezonu. Wypoczywający nad wodą mogą czuć się bezpiecznie - informuje Stanisław Kuligowski prezes ełckich WOPR-owców.

Pomoc ełckim WOPR-owcom zapowiadają: Krzysztof Piłat starosta ełcki i Artur Urbański zastępca prezydenta Ełku.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego