Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
Plan miejscowego zagospodarowania przestrzennego pod budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach koło Ełku wydany niezgodnie z prawem. Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił uchwałę rady gminy Ełk. Wyrok w tej sprawie uprawomocni się 8 sierpnia.

Zanim rozpoczęła się budowa ZUO w Siedliskach, radni gminy Ełk musieli uchwalić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Podczas głosowania w 2007 roku nie wzięli jednak pod uwagę opinii i wniosków właścicieli sąsiadujących z przyszłym wysypiskiem posesji.

Skargę do Sądu złożył właściciel działki sąsiadującej z budowanym zakładem. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie unieważnił uchwałę rady gminy Ełk dotyczącą zagospodarowania tego terenu.

Wysypisko powstaje zgodnie z pozwoleniem na budowę wydanym na podstawie podważonego planu zagospodarowania przestrzennego, czy jest to więc budowa zgodna z prawem? Problem stanowi także dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Gdy wyrok się uprawomocni, fundusz może cofnąć 40 milionów złotych, które przyznał na budowę.

Edward Palczewski, prezes spółki Eko-Mazury prowadzącej inwestycję w Siedliskach uważa, że budowa ZUO jest zgodna z prawem, świadczyć ma o tym prawomocne pozwolenie na budowę. Uspakajają także przedstawiciele gminy, że mimo wątpliwości, projekt nie jest zagrożony. Czekają jednak na uzasadnienie wyroku i dopiero na jego podstawie zadecydują o dalszych krokach.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego