Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
Stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchy i czołowo zderzył się z jadącą z naprzeciwka skodą. Na widok nadjeżdżającego radiowozu zaczął uciekać

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godz. 15.30 na drodze krajowej 65 w miejscowości Miłusze (gm. Prostki). 37-letni kierowca passata nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. Na łuku stracił panowania nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchy i czołowo zderzył się z jadącą z naprzeciwka skodą.

Sprawca chciał się "dogadać" z pokrzywdzonym 25-letnim kierowcą skody i uniknąć spotkania z policją, jednak ten nie dał się namówić i o zdarzeniu powiadomił oficera dyżurnego.

Na widok nadjeżdżającego radiowozu 37-latek zaczął uciekać. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. Gdy policjanci zbadali kierowców na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że 37-latek miał 2.5 promila.

Pokrzywdzony 25-latek został przewieziony do szpitala z bólami w klatce piersiowej.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu odpowie za spowodowanie kolizji i za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego