Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
W najbliższy weekend w Ełku odbędzie się szereg koncertów, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Wystąpią: PECTUS, K.A.S.A., zespoły folklorystyczne z Rosji, Rumunii, Węgier i Ukrainy. Nie zabraknie Koncertu Muzyki Organowej i Kameralnej, a w ramach Niedzielnego Wieczorku Artystycznego zagra olsztyńska grupa TAK.

W Ełku dzieje się tyle, że trudno jest uczestniczyć we wszystkich imprezach, które odbywają się w mieście. Taka sytuacja zapowiada się w najbliższy weekend, który będzie obfitował w szereg imprez dla całej rodziny.

Oprócz zapowiadanych wcześniej imprez II Mazurskiego Moto Show Ełk Mazda Edition (zobacz ») oraz "Frutti di Lago, czyli Kulinarne Skarby Jezior" (zobacz ») od piątku do niedzieli odbędzie się również szereg koncertów.

KONCERT W RAMACH MAZURSKIEGO LATA MUZYCZNEGO
W piątek 5 sierpnia na plaży miejskiej w Ełku przy ul. Parkowej odbędzie się kolejna duża impreza plenerowa. W ramach Mazurskiego Lata Muzycznego w Ełku odbędzie się koncert gwiazd polskiej sceny muzycznej. Tym razem w Ełku wystąpią: PECTUS oraz K.A.S.A. Impreza rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

EUROPEJSKIE DNI FOLKLORU EŁK 2011
Niedawno zakończył się Festiwal TĘCZA, a już najbliższą sobotę w Ełku zaprezentują się kolejne grupy folklorystyczne ze starego kontynentu. Podczas Europejskich Dni Folkloru w Ełku, które odbędą się 6 sierpnia o godz. 17.00 na Placu Jana Pawła II, zobaczymy zespoły z Węgier, Rosji, Rumunii i Ukrainy. Nie zabraknie czardaszy, kozaka, hory i innych tańców. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. (więcej »)

NIEDZIELNY WIECZOREK ARTYSTYCZNY
W ramach niedzielnych „Artystycznych Wieczorków" w lipcu i sierpniu w Ełku odbywa się cykl koncertów w wykonaniu twórców różnych gatunków muzycznych. Artyści występują w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 20.00 na scenie plenerowej na Placu Jana Pawła II w Ełku. Wstęp jest wolny.

W najbliższą niedzielę 7 sierpnia odbędzie się koncert olsztyńskiej grupy TAK, która jest niecodziennym zjawiskiem na polskiej scenie poezji śpiewanej (przez innych nazywanej "krainą łagodności"). Odwieczny bard spotkał na swojej drodze znakomitego harmonijkarza bluesowego oraz wokalistę i gitarzystę grającego w stylu Jimiego Hendrix'a. Ci młodzi ludzie wnieśli powiew zupełnie innej harmonii, a wrażliwość muzyczna i oczekiwanie piosenki z tekstem wyzwoliły nieoczekiwane pokłady dynamiki i twórczego zamieszania.

EŁCKIE KONCERTY ORGANOWE I KAMERALNE
Tegoroczna III edycja "Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej" to kolejna dawka wybitnych dzieł światowej literatury muzycznej. Oprócz znakomitych wykonawców i interesującego repertuaru, występy są atrakcyjne ze względu na zróżnicowane instrumentarium.

Najbliższy koncert odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia 2011 r. o godz. 20.30 w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Wystąpią: Joanna Luto - sopran, Marek Kudlicki - organy. (więcej »)

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego