Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
Hejnał Ełku rozbrzmiewał podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Hejnałów Miejskich w Lublinie. Ełcki hejnał zagrał Adam Kulesza, absolwent Szkoły Muzycznej w Ełku.

Miasto Ełk zaprezentowało swój hejnał na XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Hejnałów Miejskich. Na lubelskiej starówce odegrano 28 hejnałów różnych miast, ełcki hejnał zagrał 19-letni Adam Kulesza, absolwent Szkoły Muzycznej I stopnia w Ełku, z pasją grający na trąbce.

Przegląd hejnałów jest organizowany w Lublinie od 1994 roku. Organizatorzy tego wydarzenia odwołują się do średniowiecznego znaczenia tego utworu, kiedy obwieszczał mieszkańcom danego grodu o ważnych wydarzeniach. Przegląd ten ma na celu popularyzować tego rodzaju przekaz informacji, a także zachęcać miasta, by sięgały po ten rodzaj komunikowania się z mieszkańcami.

Hejnał powstał w 2000 roku, w drodze konkursu na melodię-wizytówkę Ełku. Jest kompozycją ówczesnej uczennicy Szkoły Muzycznej w Ełku Anny Cymbor. Po raz pierwszy został odegrany podczas obchodów Dni Ełku w 2000 roku. Obecnie odtwarzany jest codziennie w południe z wieży kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, jak również przed każdą sesją Rady Miasta oraz podczas ważnych miejskich wydarzeń.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego