Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym ełccy policjanci podjęli wzmożone działania pn. "Bezpieczna droga do szkoły", których celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

W dniu 01.09.2011r. funkcjonariusze ruchu drogowego oraz policjanci pionu prewencji będą dbali o bezpieczeństwo uczniów w okolicach szkół, w szczególności przejść dla pieszych uczęszczanych przez dzieci w trakcie drogi do szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego oraz podczas powrotu do miejsc zamieszkania.

W najbliższych dniach policjanci spotykać się będą z uczniami. Przekazywać będą treści z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasad korzystania ze środków komunikacji oraz niebezpieczeństw ze strony "obcych".

Apelujemy także do rodziców i opiekunów o wyrabianie u dzieci nawyków bezpiecznego zachowania się. Przy każdej okazji przypominajmy dzieciom podstawowe zasady, których przestrzeganie może zwiększyć ich bezpieczeństwo. Przede wszystkim by przekraczały jezdnię tylko w miejscach wyznaczonych, stosowały się do sygnalizacji świetlnej oraz by były ostrożne przebywając w pobliżu jezdni, by nie wbiegały na nią, a miejsce swoich zabaw wybierały z dala od ulic, torów kolejowych i innych miejsc niebezpiecznych.

Prosimy także kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu szkół i przedszkoli. Chwila nieuwagi i nadmierna prędkość mogą doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego