Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
Powstanie Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej. Głównym celem projektu jest aktywizacja osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Centrum zostanie otwarte w październiku. Dzięki temu jeszcze w tym roku możliwa będzie skuteczniejsza praca z dziećmi i młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym.

Centrum mieściło się będzie w kamienicy przy ulicy Małeckich 3. Zostanie wyposażone w sprzęt komputerowy, rzutnik multimedialny oraz stanowiska pracy dla 24 osób. Powstanie również Szkoła Pedagogów Ulicznych i Animatorów.

Najważniejsza częścią projektu będzie podjęcie pracy przez pedagogów ulicznych i animatorów. Główne działania pedagogów i animatorów będą odbywały się na terenie śródmieścia (kwartał ulic: Mickiewicza, Wawelska, Armii Krajowej i Orzeszkowej oraz ulica Kościuszki). Ważne jest pokazanie oraz nauczenie młodych ludzi życia i funkcjonowania w innej formie niż to co przekazuje im ulica oraz niewydolna wychowawczo rodzina.

Projekt będzie realizowany w okresie od października 2011 r. do końca września 2012 r. Na jego działalność potrzeba prawie 900 tysięcy złotych. 800 tysięcy udało się pozyskać ze środków unijnych. Reszta to wkład własny miasta.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego