Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
Gmina Ełk walczy ze zjawiskiem przemocy. Prowadzona na terenie gminy kampania społeczna "Skutecznie przeciw przemocy" ma zwiększyć świadomość jej mieszkańców i uwrażliwić na to zjawisko.

W realizacje projektu włączyły się przede wszystkim instytucje, które na co dzień zajmują się przeciwdziałaniu przemocy, m.in. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Poradnia Terapii Uzależnień, Hufiec Pracy, Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej, Policja oraz Straż Pożarna.

Pierwszym z działań w ramach projektu jest konkurs plastyczny pod hasłem "Stop przemocy" - poinformowała Aneta Ruszczyk zastępca kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 29 września podczas happeningu w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej. Podsumowaniem projektu będzie październikowa konferencja, w której udział wezmą mieszkańcy gminy, przedstawiciele szkół, instytucji oraz samorządowcy. Spotkanie poświęcone będzie skutkom przemocy w rodzinie.

Kampania Gmina Ełk "Skutecznie przeciw przemocy” współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego