Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
Zarząd województwa szukając oszczędności przygotowuje się do restrukturyzacji Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej. Niewykluczone, że filie zostaną zlikwidowane. Na pierwszy ogień ma pójść oddział w Ełku.

W województwie Warmińsko-Mazurskim działa 11 filii bibliotek podlegających pod Bibliotekę Pedagogiczną w Olsztynie. W ełckiej filii zatrudnionych jest trzech etatowych pracowników. Roczny koszt jej utrzymania to ponad 180 tysięcy złotych. Najczarniejszy scenariusz zakłada, że będzie on istniał tylko do końca sierpnia 2012 roku.

- Likwidacja biblioteki byłaby ogroną stratą dla studentów - uważa Teresa Galias kierownik ełckiej filii.

- Żadne decyzje jeszcze nie zapadły, na razie monitorujemy działalność placówek - poinformował Ryszard Krempuła zastępca dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Ratunkiem przed likwidacją filii miałoby być ich przejęcie przez starostwa powiatowe. Taką propozycje złożył starostom zarząd województwa. Ełckie starostwo zastanawia się nad przejęciem placówki. Niewykluczone jest też połączenie trzech jednostek: Biblioteki Pedagogicznej, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej i Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, poinformował Marek Chojnowski wicestarosta Powiatu Ełckiego.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego