Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
Iluminacja świetlna elewacji frontowej budynku przy ulicy Małeckich 3 w Ełku.


Powiększ zdjęcie
Zabytkowa kamienica przy ulicy Małeckich 3 w Ełku zyskała nowe, niezwykle efektowne i efektywne oświetlenie. Iluminacja wykorzystująca technologię LED została zaprojektowana i wykonana przez firmę LUXIMA S.A., która działa na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - podstrefa w Ełku i należy do grupy kilkunastu polskich firm działających w obszarze profesjonalnego oświetlenia, między innymi obiektów użyteczności publicznej, obiektów przemysłowych, terenów zewnętrznych oraz iluminacji obiektów architektonicznych na rynku krajowym i zagranicznym.

Piękno elementów zdobniczych zostało podkreślone dzięki zastosowaniu opraw AQUA LED, które na największych polskich międzynarodowych targach „Światło 2012” zdobyły I miejsce w konkursie na najlepszy wyrób w kategorii "LEDy i ich zastosowania". Estetyka wykonania połączona z opatentowanymi rozwiązaniami technologicznymi pozwoliły stworzyć niepowtarzalną ofertę dla wszystkich, którzy jakość i nowoczesność stawiają na równi z ekologią i ekonomią. Oprawy te charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami, wysoką trwałością wynikającą z użycia diod oraz niskim poborem mocy. Użycie LED, jako źródła światła przekłada się na ograniczenie zużycia energii elektrycznej pobieranej przez instalacje oświetleniowe co w połączeniu z ich dużą żywotnością znacząco obniża koszty eksploatacji i konserwacji.

Iluminacja została zrealizowana wg. projektu wykonanego przez dział projektowy LUXIMA, którego głównym celem było podkreślenie zabytkowych gzymsów i sztukaterii. Projektując oświetlenie kamienicy wyeksponowano światłem zimnym białym bardzo ciekawe architektonicznie, wystające z elewacji elementy ozdobne okien i gzymsów, domykając całoś rozjaśnieniem pasa pomiędzy gzymsami i trójkątnymi zwieńczeniami w górnej części elewacji. W części dolnej użyto światła ciepłego białego do rozjaśnienia pasa pomiędzy gzymsami poniżej linii pierwszego piętra.

Projekt ten podnosi estetykę centrum miasta oraz dopełnia ofertę turystyczną Ziemi Ełckiej dzięki wyeksponowaniu wartości historycznych tego obszaru, wspierając jednocześnie rozwój lokalnego przemysłu.


Marta Lipińska, LUXIMA S.A.
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego