Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
Ełk poraz kolejny przystąpił do kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, która odbywa się w dniach 16-22 września. W ramach kampanii 22 września zaplanowano Europejski Dzień Bez Samochodu.

Rusza kolejna edycja kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu organizowanej pod auspicjami Komisji Europejskiej, a koordynowanej przez Ministerstwo Środowiska.

Celem kampani jest przede wszystkim promowanie zrównoważonego transportu i zwiększenie świadomości społeczeństwa - ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu.

Kampania jest okazją dla władz lokalnych do testowania i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań skutkujących poprawą komunikacji publicznej, pieszej i rowerowej. To możliwość promocji miasta jako miejsca przyjaznego środowisku naturalnemu oraz poprawie życia mieszkańców.

W ramach kampanii w Ełku zaplanowano szereg działań:

16-22.09.2011 - IDĘ DO SZKOŁY
Akcja dla dzieci i rodziców, zamiast samochodu wybierz spacer lub miejską komunikację. W ciągu całego tygodnia dzieci i/lub rodzice zobowiązują się pozostawić prywatny samochód na rzecz spaceru lub komunikacji miejskiej. Deklarację należy wypełnić i przynieść ją do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku (CEE). Wśród osób, które zobowiążą się do uczestnictwa, zostaną rozlosowane upominki.

16.09.2011 - DZIEŃ OTWARTY MZK Sp. z o.o. w Ełku
Wycieczki dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w godzinach 9:00 - 12:00

18.09.2011 - RAJD ROWEROWY szlakiem dookoła Jeziora Ełckiego,
Start godz. 10:00, przy Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.
Formularz zgłoszeniowy rajdu dostępny w CEE lub na stronie www.cee.elk.pl.

20.09.2011 - SEMINARIUM "Rozwój ścieżek rowerowych w mieście Ełku - stan aktualny i przyszłe kierunki rozwoju"
CEE w Ełku, godz. 10:00
Zaprezentowane zostaną przykłady opracowań innych miast w zakresie tworzenia i realizacji polityki transportu rowerowego na szczeblu lokalnym, odbędzie się także dyskusja nt.:
1. Trasy ścieżek rowerowych w mieście Ełku - stworzenie interaktywnej mapy internetowej
2. Plany nowych ścieżek rowerowych - stan obecny i perspektywy rozwoju
3. Infrastruktura pomocnicza ścieżek rowerowych - miejsca postojowe i odpoczynku, znaki informacyjne itp.
4. Zagrożenia w ruchu rowerowym - punkty niebezpieczne i utrudniające poruszanie się rowerzystów
5. Wymiana informacji pomiędzy uczestnikami ruchu rowerowego a służbami odpowiedzialnymi za infrastrukturę tras i ścieżek rowerowych

22.09.2011 - MIASTECZKO ROWEROWE
CEE w Ełku, godz. 10:00 - 13:00
Przedstawiciele poszczególnych szkół podstawowych będą rywalizować ze sobą w dziedzinie znajomości zasad ruchu drogowego. Oznakowana trasa przejazdu będzie miejscem, na którym uczniowie zaprezentują umiejętność poruszania się rowerami w ruchu miejskim.
Formularz zgłoszeniowy i zapisy: CEE w Ełku.
Zapisy do 20 września. Każdy uczestnik powinien posiadać własny rower.

22.09.2011 - EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

Wszystkie osoby, które pozostawią w domu swoje pojazdy będą uprawnione wraz z rodzinami do darmowych przejazdów komunikacją miejską za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu. Dowód rejestracyjny upoważnia do darmowego przejazdu osobę, na którą został wystawiony. Członkowie rodziny mogą korzystać z przejazdu wyłącznie w obecności posiadacza dowodu rejestracyjnego.

UWAGA! W godz. 6.00 - 16.00 na ulicy Moniuszki na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Konopnickiej zostanie wprowadzony zakaz ruchu w obu kierunkach z wyłączeniem rowerów oraz służb miejskich.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego