Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
Za rozbój odpowie 3 mieszkańców gminy Ełk. Jeden ze sprawców został zatrzymany już po kilku minutach od zdarzenia, wczoraj zostali zatrzymani dwaj pozostali.

Do zdarzenia doszło 20 września na terenie Ełku. Sprawcy siłą wdarli się do kiosku, przewrócili sprzedawczynię na podłogę i przyłożyli jej do głowy przedmiot przypominający broń palną.
Łupem złodziei padły pieniądze w kwocie 400 zł oraz karty telefoniczne i papierosy.

Gdy przerażona kobieta poinformowała o wszystkim oficera dyżurnego ełckiej komendy, natychmiast został podjęty przez policjantów pościg za sprawcami. Po kilku minutach od zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali jednego z nich. Okazał się nim, 16-letni Damian C. Mieszkaniec gminy Ełk miał przy sobie plecak, a w nim część skradzionych łupów i atrapę broni palnej.
Ustalono także tożsamość dwóch pozostałych sprawców. Byli to 18-letni Dawid C. oraz 23-letni Łukasz Sz.

Zatrzymany przez funkcjonariuszy 16-latek został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka, po czym sąd rodzinny i nieletnich zdecydował o przewiezieniu go do schroniska dla nieletnich.

Od momentu napadu Dawid C. i Łukasz Sz. ukrywali się przez odpowiedzialnością. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ełku intensywnie pracowali nad ustaleniem ich miejsca pobytu. Wczoraj obaj młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie.

Dzisiaj Prokurator Rejonowy w Ełku wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanych, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za dokonanie rozboju grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego