Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 28 marca 2023 roku, imieniny: Anieli, Kastora, Soni
Szkoły Celne w Ełku
Mniejszy ból przy porodzie. W szpitalu miejskim w Ełku wprowadzono nową metodę przeciwbólową, dla pacjentek rodzących naturalnie.

Nowa metoda uśmierzania bólu wprowadzona została miesiąc temu. Chodzi o tak zwany gaz rozweselający Entonox. Jest to mieszanka gazów medycznych: 50% podtlenku azotu i 50 % tlenu. Po około 2-3 minutach od podania leku zaczyna on już działać. Bardzo szybko wydalany jest również z organizmu, powiedziała Mirosława Szyszko - pielęgniarka oddziałowa.

Skuteczność leku zależy od progu bólowego pacjentki, powiedziała Beata Wojciechowska zastępca ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala miejskiego w Ełku.

To o wiele bezpieczniejsza metoda uśmierzania bólu niż znieczulenie zewnątrzoponowe, które ze względu na braki kadrowe w ełckim szpitalu miejskim wykonywane jest sporadycznie, mówi Maciej Wojciechowski - dyrektor ds. lecznictwa Mazurskiego Centrum Zdrowia w Ełku. Jedynym przeciwwskazaniem przy użyciu tak zwanego gazu rozweselającego jest nieprawidłowy wyniki morfologii krwi.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego