Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
Policjanci z CBŚ zlikwidowali koło Ełku 3 nielegalne plantacje konopi. Zabezpieczono blisko 250 krzaków tej rośliny, a dwaj mieszkańcy Ełku usłyszeli już zarzuty.

W miniony piątek wieczorem funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji wkroczyli w powiecie ełckim na teren trzech nielegalnych upraw konopi.
Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że takie plantacje znajdują się na nieużytkach rolnych zlokalizowanych w miejscowościach Sikory Juskie, Krokocie i Płociczno.

W sumie na obszarze przeszło 100 m2 policjanci odnaleźli blisko 250 krzaków różnej wielkości, z których można było uzyskać co najmniej 5 kilogramów marihuany. Wszystkie rośliny zostały ścięte i zabezpieczone.

W pobliżu jednego z nielegalnych poletek funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Ełku w wieku 26 i 30 lat podejrzewanych o nielegalną uprawę roślin. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu. Zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Ełku i usłyszeli zarzuty. Starszy - uprawy konopi innych niż włókniste, młodszy - zarzut ich zbioru.

Decyzją prokuratury w stosunku do pierwszego z nich został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego i dozoru Policji. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ełku pod nadzorem prokuratury rejonowej.

iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego