Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
Olbrzymi sukces odniósł Ełcki Teatr Tańca zdobywając III nagrodę podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "ZACZYNAMY TEATR" w Sankt Petersburgu w Rosji, który odbywał się w dniach 28 września - 2 października br.

Z przeszło stu teatrów z Europy, drogą eliminacji, Ełcki Teatr Tańca trafił do „złotej dziewiątki festiwalu”, która rywalizowała na scenie Instytutu Teatralnego (Szkoły Teatralnej) w Sankt Petersburgu o miano najlepszej grupy nieprofesjonalnej.

Podczas festiwalu prezentowano najnowsze kierunki w teatrze, które w ryzykowny sposób łączyły teatr, muzykę, performance, sztuki wizualne, teatr eksperymentalny oraz działania interdyscyplinarne.

Według krytyków oraz wykładowców teatralnych z Moskwy i Sankt Petersburga spektakl TOPICHA w reż. i wg scenariusza Piotra Witaszczyka oraz w choreografii Magdaleny Witaszczyk zasłużył na III nagrodę festiwalu. Jury wyróżniło także główną bohaterkę spektaklu - Igę Drzymkowską, nominując ją do grona trzech najlepszych pierwszoplanowych ról kobiecych.

iS (ECK)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego