Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
Mazurskie Centrum Zdrowia "Pro-Medica" w Ełku wysoko w rankingu "Rzeczpospolitej".

W tym roku ełcki szpital znalazł się na piątej pozycji listy niepublicznych szpitali zabiegowych w Polsce. W województwie warmińsko-mazurskim placówka uplasowała się na trzeciej pozycji. Pod uwagę brano m.in. jakość usług świadczonych pacjentom, jakość zarządzania szpitalem, czy posiadane certyfikatów.

Szpital "Pro-Medica" co roku odnosi sukcesy w rankingu Rzeczpospolitej, m.in. w 2005, 2006 i 2009 roku placówka zajmowała III miejsce jako bezpieczny szpital niepubliczny. W tym roku konkurowaliśmy z naprawdę świetnymi szpitalami więc piąte miejsce tym bardziej cieszy, mówi Andrzej Bujnowski - prezes spółki "Pro-Medica". Mazurskiemu Centrum Zdrowia udało się pozyskać fundusze m.in. z Unii Europejskiej za które zakupiono nowoczesny sprzęt. To również podnosi standard leczenia, dodał Bujnowski.

W tym roku w rankingu Rzeczpospolitej najlepszy wśród szpitali publicznych okazał się Szpital im. Jana Pawła II w Zamościu, najlepszą placówką niepubliczną po raz kolejny zostało samorządowe Centrum Medyczne w Pleszewie.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego