Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz przekazał dziś ełckiej żeglarce Martynie Mik 5 tysięcy zł z przeznaczeniem na udział w Mistrzostwach Świata w żeglarskiej klasie Optymist w Nowej Zelandii.

Martyna Mik - nazwisko tej młodej dziewczyny znane jest w świecie żeglarstwa nie od dziś. Od 2006 r. jest zawodniczką UKS MOS w Ełku i od momentu zakwalifikowania się do grupy regatowej jest w czołówce rankingu żeglarzy klasy Optymist. Święciła tryumfy w kraju i za granicą.

W roku 2010 Martyna wywalczyła prawo do udziału w Mistrzostwach Europy w klasie Optymist, gdzie zajęła 21 miejsce ogółem i 19 wśród zawodniczek z Europy. W eliminacjach do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Martyna zdobyła nominację do startu w Mistrzostwach Świata w Nowej Zelandii i będzie jedną z pięciu reprezentantów Polski na tych zawodach.

Na mocy porozumienia Miasta Ełku z Zarządem Powiatu Ełckiego, prezydent Tomasz Andrukiewicz dofinansował kosztowny wyjazd młodej żeglarki do Nowej Zelandii i przekazał jej 5 000 zł.

Zawody zaczynają się 25 grudnia i zakończa się na początku stycznia przyszłego roku. Gratulujemy, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego