Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
16-latek postanowił przewieźć swojego kolegę vw golfem po osiedlowym parkingu. Nie dość, że nie miał do tego uprawnień, to zrobił to bez zgody właściciela auta i na dodatek mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Minionej nocy o godzinie 1.30 dyżurny policji otrzymał informację od mieszkańców jednego z ełckich osiedli o tym, że od dłuższego czasu po parkingu jeździ vw golf. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce okazało się, że za kierownicą auta siedział 16-latek, a obok jego rówieśnik. Zachowanie nieletnich wzbudziło podejrzenie policjantów, że mogą być oni pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało półtora promila alkoholu w organizmie 16-letniego kierowcy i niewiele mniej w organizmie jego kolegi.

Ponadto z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że auto zostało wykorzystane bez zgody właściciela, który był przekonany, iż jego koledzy po prostu w nim śpią.

Obaj nieletni spędzili noc w policyjnej izbie wytrzeźwień. 16-letni kierowca odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym i krótkotrwałe użycie auta. Ponadto policjanci sprawdzają kto udostępnił chłopcom alkohol. Kodeks Karny za rozpijanie małoletniego przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego