Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
30 października 2011 r. (niedziela)
godz. 18.00
sala ZEBRA Ełckiego Centrum Kultury

bilet: 25/30 zł
(przedsprzedaż / w dniu koncertu)


Czapki z głów!...
Od tych słów zaczyna się recenzja najnowszego albumu Krystyny Stańko pt. "Secretly" w Jazz Forum, płyty ocenionej na 5 gwiazdek!!!
Wokalistka zafascynowana twórczością Petera Gabriela zaprosiła do współpracy znakomitych instrumentalistów: Dominika Bukowskiego, Piotra Lemańczyka, Cezarego Konrada, Marcina Gawdzisa i Irka Wojtczaka.

Brzmienie zespołu jest na wskroś jazzowe i wpisuje się we współczesne nurty tej muzyki. Nie brakuje partii improwizowanych, do których twórczość Petera Gabriela jest jak się okazuje wspaniałym tworzywem. Interpretacje Krystyny Stańko i towarzyszących jej artystów nadają jej szczególnej, jazzowej poetyckości, a wspólną cechą pozostaje przestrzeń i magia tej muzyki. Podczas koncertów można usłyszeć ciekawe wersje : SKY BLUE, MERCY STEET, THE RHYTHM OF THE HEAT, RED RAIN i inne. Ciemna, welwetowa barwa głosu artystki, oryginalne instrumentarium, często odważne aranżacje to znak rozpoznawczy tego niezwykłego projektu. "Secretly" jest rodzajem hołdu Krystyny Stańko dla wybitnego twórcy, którego trudno zdefiniować, który wymyka się jednoznacznym ocenom. Takim artystą jest niewątpliwie Peter Gabriel!

iS (ECK)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego