Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
Policyjna akcja "Znicz 2011" trwała będzie w dniach 28 października - 1 listopada. Policjanci będą czuwać, abyśmy bezpiecznie dotarli na groby naszych najbliższych.

Największe natężenie ruchu spodziewane jest na głównych szlakach komunikacyjnych oraz drogach prowadzących do nekropolii. Policjanci podejmą wszelkie działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu planujących odwiedzenie grobów swoich najbliższych.

Największy ruch spodziewany jest na ulicach Kilińskiego, Wojska Polskiego i Targowej. Funkcjonariusze będą ręcznie regulować ruchem wzdłuż ciągów komunikacyjnych prowadzących do cmentarza oraz wskazywać miejsca parkingowe. Dlatego ważne jest, aby kierowcy stosowali się do poleceń wydawanych przez policjantów.

W Ełku, w rejonie cmentarza, zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego od godziny 17 w poniedziałek (31 października) do godziny 20 we wtorek (1 listopada). I tak: ulica Cmentarna będzie zamknięta dla ruchu kołowego, ulica Targowa będzie jednokierunkowa na odcinku od ulicy Kilińskiego do ulicy Matejki.

Służby apelują, aby mieszkańcy i goście odwiedzający nasze miasto przesiedli się z samochodów do transportu komunikacji miejskiej lub wybrali się na spacer.

Pamiętajmy, aby nie pozostawiać w pojazdach wartościowych przedmiotów tj. torebek, radioodtwarzaczy, telefonów komórkowych. O wyjeździe powiadomić sąsiadów i pozostawić mieszkanie pod ich opieką. Będąc na cmentarzu nie zostawiać na nagrobkach i ławkach torebek oraz saszetek. Takie sytuacje prowokują i zachęcają złodziei!

Poruszając się po drogach pamiętajmy o tym, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze. Stosowanie się do podstawowych zasad ruchu drogowego, umiejętność przewidywania sytuacji, ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu, rozwaga i większa kultura jazdy to elementy, których przestrzeganie uchroni nas przed przykrymi zdarzeniami na drogach.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego