Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
10 listopada 2011 r.
APERITIF
17 listopada 2011 r.
MAIN COURSE
1 grudnia 2011 r.
SUPERDESERY


Największa w Polsce akcja pokazowa filmów krótkometrażowych już w listopadzie po raz 10. rusza w Polskę! Tym razem pokażemy 22 filmy z całego świata w 30 miejscach w całym kraju. Czeka Was 4,5h prawdziwej uczty filmowej. Rozbudzimy w Was apetyt Aperitifem, nasycimy Głównym daniem, żeby na koniec dopieścić Superdeserem.

Odbierz kartę do głosowania przed seansem. Oceń filmy i wpłyń na wynik konkursu na najlepszy tegoroczny film: "Polish Audience Award". Po powrocie do domu wymieniaj opinie o filmach z ludźmi z całej Polski na facebooku.

Pokazy Szortów od 10 lat organizuje Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej. Współorganizatorem wydarzenia w tym roku jest CANAL+.
Oglądajcie najlepsze szorty na świecie! Wjazd jak zwykle za darmo!


10 listopada 2011 r. - APERITIF
godz. 19:00 - sala kinowa Ełckiego Centrum Kultury
wstęp wolny

1. Ma mort a moi (Moja własna śmierć)
reż. Mathieu Mazzoni; Francja, 2010, 10′
Mężczyzna, ratując kobietę z pewnej śmierci, spada z klifu. Robi to, aby trafić do gazety, która opublikowała, iż umarł on z powodu zatrucia przeterminowanego jogurtu. Czy uda mu się wymyślić swoją własną śmierć?

2. An Act of Love (Akt miłości)
reż. Edward Dick; Wielka Brytania, 2010, 15′
Drew zgadza się oddać spermę siostrze swojej żony, ale fakt, iż kobiety zaplanowały naturalną technikę inseminacji, wprowadza go w ogromne zakłopotanie...

3. Bear (Niedźwiedź)
reż. Nash Edgerton; Australia, 2011, 8′
Chłopak przygotowuje niespodziankę urodzinową dla swojej dziewczyny. Sprawa przybiera jednak zupełnie inny obrót niż zaplanował. Film otrzymał nominację do nagrody Złota Palma.

4. Schwarz Weiss Deutsch (Czarno-białe Niemcy)
reż. Nico Sommer; Niemcy, 2011, 11′
Kamera szerokokątna, kilka cięć, żadnego montażu, kanapa, para. Oboje opowiadają nam o swoim związku, a także o innych sprawach. Kobieta uprzejmie i taktownie, mężczyzna pełen dogmatów. Oboje stopniowo ujawniają nam całą prawdę o życiu w Niemczech.

5. La Gran Carrera (Wielki wyścig)
reż. Kote Camacho; Hiszpania, 2010, 7′
Rok 1914. Tor wyścigowy Lasarte ogłasza konkurs z najwyższą w historii nagrodą w wysokości pół miliona peset. Do walki staje osiem najlepszych na świecie ogierów i klaczy. Zażartą rywalizację obserwują goście z całego świata, wśród których są zwykli amatorzy wyścigów oraz rasowi hazardziści.

6. French Courvoisier
reż. Valérie Mréjen; Francja, 2009, 14′
Koniec posiłku. Ośmioro ludzi nadal siedzi przy stole. Wspominają różne sytuacje z życia przyjaciela, którego niedawno stracili. Film otrzymał nagrodę Unifrance na festiwalu w Cannes w 2010.

7. Getting Air
reż. Mark Noonan; Irlandia, 2010, 8′
Film o trójce młodych przyjaciół, którzy próbują znaleźć więź zarówno między sobą, jak i z dorosłymi. Spotkanie z policjantami sprawia, że ich relacje wchodzą na inny tor.

8. The astronaut on the roof (Astronauta na dachu)
reż. Sergi Portabella; Niemcy, 2010, 12′
Dwóch młodych filmowców chce napisać scenariusz filmu, który uczyni ich sławnymi. Opierają się na słowach Godarda: Wszystko, czego potrzebujesz, by zrobić film, to dziewczyna i pistolet. Tak więc zaczynają. A potem... chłopiec, samochód, kradzież, astronauta, zakrwawiony palec człowieka w koszu na śmieci, postać o imieniu Mystery Man, pokój w motelu, seks i ninja i...17 listopada 2011 r. - MAIN COURSE
godz. 19:00 - sala kinowa Ełckiego Centrum Kultury
wstęp wolny

1. Vahetus (Zmiana)
reż. Anu Aun; Estonia, 2010, 15’
Kiedy Miina, bogata i zadbana kobieta, zostaje złapana na kradzieży, policjantka nie ukrywając swojej pogardy i postanawia dać jej lekcję. Obie kobiety nie zdają sobie sprawy, że mimo, iż z pozoru ich życie wygląda zupełnie inaczej, to łączy je coś bardzo ważnego...

2. Artalade (Stado)
reż. Paco Sagarzazu, Hiszpania, 2010, 8′
Zagubiony w mieście pastor, szuka swojego stada. Jego wołanie przyciąga uwagę niektórych przechodniów...

3. Sudd
reż. Erik Rosenlund; Szwecja, 2011, 15′
Po drodze do domu kobieta staje się ofiarą dziwnej infekcji. Epidemia rozprasza się bardzo szybko. Próbując znaleźć antidotum dociera do niej, iż będzie musiała podjąć trudne decyzje.

4. Check Point
reż. Ruben Amar; Francja, 2010, 19′
Suleiman, jedenastoletni palestyński chłopiec, żyje w małym miasteczku w strefie Gazy. Każdego miesiąca chodzi ze swoim ojcem do ruin zniszczonego miasteczka. Mimo, iż nie rozumie tego dziwnego rytuału, Suleiman czuje, że musi pomóc ojcu.

5. Mauvais Error (Fatalny błąd)
reż. Xavier Hibon; Belgia, 2009, 6′
Sophie razem z przyjaciółmi lubią oglądać horrory. Zaczynają się jej jednak nudzić banalne historyjki. Pewnego dnia zostaje przez pomyłkę porwana i musi zmierzyć się z własnym strachem. Jak sobie z tym poradzi?

6. Get Out
reż. Charlotte Boisson, Julien Fourvel, Pascal Han-Kwan, Tristan Reinarz, Fanny Roche; Francja, 2009, 8′
Gary jest bardzo zadowolony z przebywania w szpitalu psychiatrycznym. Ma fobię na punkcie drzwi i za wszelką cenę chce zostać w sowim pokoju.

7. El Premio (Nagroda)
reż. León Siminiani; Hiszpania, 2011, 16′
Pilar i Manuel przygotowują się na wydarzenie, które powinno być wspaniałą uroczystością. Powinno być. Jednak okazuje się, że problemy ich związku zbyt długo były zamiatane pod czerwony dywan...1 grudnia 2011 r. - SUPERDESERY
godz. 19:00 - sala kinowa Ełckiego Centrum Kultury
wstęp wolny

1. Tato! Tato! Tato! - Restauracja
reż. Bartosz Kędzierski; Polska, 2011, 1′16″
Animacja. Tata orzeł oburzony słownictwem syna, próbuje dowiedzieć się, gdzie pisklak się tego nauczył.

2. Zadurzenie (The Crush)
reż. Michael Creagh; Wielka Brytania, 2010, 14′57″
Ośmioletni Ardal jest tak zakochany w swojej nauczycielce, że postanawia wyzwać na pojedynek jej narzeczonego. Film nominowany do Oscara w 2011 roku.

3. Małe dzieci, wielkie słowa (Sma barn, stora ord)
reż. Lisa James-Larsson; Szwecja, 2010, 11′49″
Kiedy siedmioletni Alex wyznaje, kim zostanie w przyszłości, wywołuje konsternację wśród przedszkolanek. Natomiast wszystkie dzieci chcą wiedzieć, co znaczy słowo, którego chłopiec użył. Film nominowany do European Film Awards w kategorii najlepszy film krótkometrażowy.

4. Paths Of Hate
reż. Damian Nenow; Polska, 2010, 10′26″
Animacja. Krótka opowieść o bestiach, które drzemią głęboko w ludzkich duszach i spychają je w otchłań ślepej nienawiści, furii i gniewu. Otchłań prowdzącą do nieuchronnej zagłady i unicestwienia. Film nagrodzony m.in. na Comic-Con w San Diego, na festiwalu w Vancouver i Dallas, a także nominowany do nagrody „Cartoon d'Or” na Cartoon Forum w Sopocie.

5. Zagubiona rzecz (Lost Thing)
reż. Andrew Ruhemann, Shaun Tan; Australia/Wielka Brytania, 2010, 15′50″
Animacja. Chłopak znajduje na plaży przedziwne stworzenie. Próbuje znaleźć dla niego dom, ale wszyscy mają ważniejsze rzeczy na głowie. Film nagrodzony Oscarem 2011, AFI Award, Australian Screen Sound Guild Award. Otrzymał również nagrody na festiwalu w Palm Springs, Chicago oraz na Flickerfest International Short Film Festival.

6. Coś zostawione, coś wzięte (Something Left, Something Taken)
reż. Max Porter, Ru Kuwahata; USA, 2010, 9′46″
Animacja. Każdy, kto pojawia się na miejscu zbrodni, coś po sobie zostawia i coś ze sobą zabiera. Film jest czarną komedią o dzieciakach, którym wydaje się, że natknęły się na poszukiwanego mordercę. Film prezentowany między innymi na festiwalu z Sundance, Ottawie oraz na Anima Mundi.

7. Cukier (Sugar)
reż. Jeroen Annokkeé; Holandia, 2010, 7′32″
Kiedy seksowna sąsiadka wpada do Berta, żeby pożyczyć cukier, zwykła wizyta zabarwiona flirtem zmienia się nieoczekiwanie w najgorszy z koszmarów. Film wyświetlany m.in. na festiwalu filmów krótkometrażowych w Clermont-Ferrand.

iS (ECK)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego