Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
Za kradzież odpowiedzą dwaj 19-latkowie i 59-latek zatrzymani przez ełckich policjantów. Mężczyźni przewracali słupy oświetleniowe i wyłamywali z nich metalowe elementy.

Policjanci prowadząc dochodzenie w sprawie kradzieży ocynkowanych wysięgników do lamp oświetleniowych, wykonywali czynności w punkcie skupie złomu. W tym samym czasie, osoby podejrzewane o dokonanie tego przestępstwa, przyniosły również przez siebie skradzione trzy słupy oświetleniowe.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni przewrócili trzy latarnie oświetleniowe, a następnie wyłamali z nich trzymetrowe ocynkowane wysięgniki. Metalowe elementy sprzedali w punkcie skupu złomu. Kilka godzin później łupem podejrzanych padły trzy słupy oświetleniowe.

19-latkowie i ich 59-letni kolega zostali zatrzymani. Okazało się ponadto, że jeden z młodych mężczyzn jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego.

Straty, jakie swoim zachowaniem spowodowali sprawcy to blisko 3 tysiące złotych. Za kradzież każdemu z podejrzanych grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego