Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
Przeszedł do szpitala odwiedzić kolegę. Pracownica zwróciła mężczyźnie uwagę, że na terenie placówki wymagane są ochraniacze foliowe na buty, które kosztują złotówkę. Ten nie mając zamiaru zapłacić, okazał kobiecie broń schowaną za paskiem. Przestraszona ofiara wydała sprawcy ochraniacze, a on założył je na obuwie i udał się w odwiedziny.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godziną 13. Policjanci zostali poinformowani przez pracowników szpitala, że jeden z odwiedzających wniósł na teren placówki broń. Ponadto mężczyzna miał zagrozić nią pracownicy, wymuszając wydanie ochraniaczy foliowych na obuwie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

Podczas przeszukiwania pomieszczeń, policjanci zauważyli 24-latka, który na ich widok sięgnął za pasek. W tym momencie funkcjonariusze musieli działać zdecydowanie i natychmiast go obezwładnili.

Okazało się, że 24-latek miał za paskiem broń pneumatyczną, którą jak oświadczył przywiózł wcześniej zza granicy.

24-latek usłyszał już zarzut rozboju. Grozi mu za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze złożą również wniosek do prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego dozoru policyjnego.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego