Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
Zapraszamy młodzież szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych do udziału w Konkursie "Historia mojej rodziny częścią historii Ełku". Do wygrania Notebook oraz inne atrakcyjne nagrody rzeczowe. Prace należy składać do 16 grudnia.

Organizatorem konkursu jest Komitet Założycielski Stowarzyszenia Muzeum dla Ełku we współpracy z Urzędem Miasta w Ełku oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Ełku.

Konkurs adresowany jest do młodzieży z ełckich szkół średnich. Uczestnictwo jest bezpłatne. Zapraszamy do poznania dziejów własnej rodziny, a poprzez nie do lepszego zrozumienia przeszłości naszego miasta i regionu. Prace przyczynią się do udokumentowania nieznanej, nieoficjalnej historii miasta, a także staną się inspiracją dla powstającego ełckiego Muzeum.

Konkurs trwa do 16 grudnia 2011 roku. Prace należy wysyłać na adres: Komitet Założycielski Stowarzyszenia Muzeum dla Ełku, ul. Małeckich 3, 19-300 Ełk lub drogą mailową na adres: muzeumdlaelku@gmail.com.

Prace przyjmowane są w dowolnej formie: plastycznej, literackiej (np. esej), dziennikarskiej, prezentacji multimedialnej, nagrania wideo itp..

Głównym celem konkursu "Historia mojej rodziny częścią historii Ełku" jest uzyskanie autorskich prac artystycznych, które mają pokazać, że historia rodziny jest częścią historii miasta i regionu, dzięki czemu przyczynią się do budowania lokalnej tożsamości wśród młodzieży ełckich szkół średnich. Ważne jest także rozpowszechnienie świadomości o powstającym Muzeum w Ełku.

Oficjalne rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi do 31 stycznia 2012 roku. Nagrody przyznawane są autorom trzech najlepszych prac. Za zajęcie pierwszego miejsca Uczestnik otrzymuje notebooka. Za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe (wartość każdej z nich do 300 zł).

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego