Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
Strefy płatnego parkowania w Ełku to pomysł urzędników ełckiego ratusza. Plany przewidują objęcie płatnością ponad 1200 miejsc parkingowych.

Ełccy radni analizują koncepcję płatnych stref parkingowych przygotowaną na zlecenie ratusza. Według planów płatne parkingi miałyby powstać m.in. przy ul. Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Mickiewicza oraz na promenadzie. Strefą płatnego parkowania objętych byłoby ponad 1200 miejsc, stanęłoby 47 parkomatów. Opłata minimalna za parkowanie wynosiłaby złotówkę - za pół godziny postoju, a opłata za godzinę parkowania to koszt 2 złotych.

Pomysł nie jest nowy. Samorządowcy zajmowali się tym tematem także w poprzedniej kadencji. Wtedy też przeprowadzono sondaż, w którym 68 proc. ankietowanych ełczan wypowiedziało się za wprowadzeniem stref płatnego parkowania.

Według prognoz wpływy do miejskiego budżetu ze stref płatnego parkowania, miałyby wynosić od 160 do 225 tysięcy złotych rocznie. Koszt postawienia 47 parkomatów to prawie milion złotych.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego