Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
Mają odpowiednie uprawnienia i umiejętności jednak nie chcą ich w ełckim WOPR. Zarząd nie chce przyjąć dwóch instruktorów z najwyższymi kwalifikacjami w powiecie.

Ratownicy Paweł Głowacki i Michał Utykański w ubiegłym roku przenieśli się z Ełku do WOPR-u w Suwałkach, ponieważ w naszym mieście nie mieli możliwości podnoszenia kwalifikacji. Panowie chcąc nadal wspierać działania ełckiego WOPR-u wyrazili chęć honorowego członkostwa, jednak ich propozycję odrzucił zarząd ełckiego oddziału.

Sytuacja miała się zmienić po spotkaniu, które odbyło się pod koniec lipca tego roku w ełckim ratuszu. Tematami rozmów były problemy finansowe ełckiego WOPR-u oraz wejście ełckiego oddziału w struktury WOPR-u olsztyńskiego. Przy rozmowach obecni byli sami zainteresowani, włodarze miasta, prezes zarządu głównego WOPR-u - Jerzy Telak, prezes Olsztyńskiego WOPR-u - Sławomir Gicewicz oraz zarząd ełckiego WOPR-u.

Jak powiedział Paweł Głowacki na spotkaniu padły deklaracje ze strony Stanisława Kuligowskiego - prezesa ełckiego WOPR-u, mówiące o tym, że ratownicy, którzy w celu podnoszenia swoich kwalifikacji tymczasowo przenieśli się do oddziałów w Suwałkach lub w Olsztynie, będą mogli niebawem powrócić do oddziału w Ełku.

W październiku tego roku ratownicy zainteresowani powrotem do ełckiej jednostki złożyli odpowiednie dokumenty i czekali na decyzje zarządu. Po głosowaniu okazało się, że zarząd ełckiego WOPR-u przyjął wszystkich kandydatów z wyjątkiem Pawła Głowackiego i Michała Utykańskiego.

Zdaniem Pawła Głowackiego powodem takiej decyzji zarządu ełckiego WOPR-u jest to, że zarówno on, jak i jego kolega mieli za wysokie kwalifikacje ratownicze.

- Głosowanie przebiegło zgodnie z prawem i taką decyzje zarządu należy uszanować - powiedział Waldemar Ignaczak wiceprezes ełckiego WOPR-u.

Z decyzją ełckiego zarządu nie zgadza się Sławomir Gicewicz prezes olsztyńskiego WOPR-u. To organizacja społeczna, jeżeli nie przyjmuje się do niej ludzi, którzy mają najwyższe kwalifikacje w powiecie, to znaczy, że coś w tej organizacji jest nie tak - powiedział Gicewicz.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego